آموزش مهارتی پنج هزار نفر در خراسان رضوی با همکاری سازمانهای بین‌المللی

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: چهار هزار و ۹۴۴ نفر در این استان با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی و سازمانهای بین المللی مهارت‌های فنی را فرا گرفته‌اند.

افشین رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب افزود: این اداره کل هم اکنون با هشت مجموعه و سازمان بین المللی همکاری دارد و در قالب پنج سازمان به اتباع خارجی و در قالب سه سازمان به اتباع ایرانی آموزش ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: همکاری با سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل( UNIDO ) برای تجهیز و راه اندازی انستیتو مصنوعات چرمی و همکاری با برنامه پیشرفت موسسه همکاری اقتصادی (SEQUA )در ارائه مدل آموزش دوگانه و سازمان توسعه ملل متحد (UNDP ) برای آموزش دوره‌های آموزشی محافظت از لایه ازن برای اتباع ایرانی انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: در این رابطه هزار و ۲۸۷ نفر آموزشهای لازم را فرا گرفته اند.

رحیمی افزود: همکاری با مجموعه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ( UNHCR)، سازمان پناهندگان دانمارک(DRC )، سازمان پناهندگان نروژ(NRC )، سازمان پناهندگان دانمارک(DRC )، ریلیف اینترنشنال(RELIFE International ) و همکاری با کشور آلمان هم ویژه آموزش اتباع خارجی است.

وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۲ تا کنون در حوزه آموزش اتباع خارجی سه هزار و ۶۵۷ نفر آموزشها و مهارت های فنی را دریافت کرده‌اند که این شمار و کیفیت آموزشها بسیار مورد تشویق سازمانهای یاد شده قرار گرفته است.

هم اکنون تعداد ۹۸۸ آموزشگاه آزاد و ۴۷ مرکز دولتی در استان خراسان رضوی آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای را بر عهده دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =