اخبار کوتاه استان بوشهر

بوشهر - ایرنا - خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان بوشهر روز شنبه اخباری در زمینه‌های مختلف از سراسر این استان تهیه و ارسال کرده‌اند که شماری از آنها در بسته خبری زیر تقدیم مخاطبان شده‌است.

۲۵۰ بسته مهر تحصیلی در بین دانش آموزان کنگان توزیع شد

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کنگان گفت: ۲۵۰ بسته نوشت افزار با عنوان مهر تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

محمد بهمنی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارزش ریالی هر بسته نوشت افزار دانش آموزی تهیه شده یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و به صورت سرجمع ۳۷۰ میلیون ریال اعتبار برای این پروژه هزینه شده است.

وی بیان کرد: این اقدام در راستای سیاست حمایتی اوقاف و امور خیریه از دانش آموزان نیازمند انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کنگان افزود: این بسته‌ها شامل کیف و اقلام نوشت افزار است.

بهمنی گفت: در طرح شمیم حسینی نیز ۲۰۰ بسته مواد غذایی به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال توسط این اداره بین حسینیه ها و هیات های عزاداری توزیع شد.

وی به رزمایش مواسات ، همدلی و کمک مومنانه در شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: در رزمایش مواسات نیز ۱۵۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۲۵ میلیون ریال در قالب کار قرارگاهی بین گروههای هدف توزیع شد.

مدیر حوزه علیمه خواهران بوشهر:حوزه‌های علمیه در هدایت سیاسی جامعه نقش موثر دارند

بوشهر-ایرنا- مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: حوزه‌های علمیه در هدایت سیاسی جامعه نقشی تاثیرگذار دارند و در این ارتباط انتقال بیانات رهبر فرزانه انقلاب به جامعه از وظایف مهم طلبه‌ها است.

حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی روز شنبه درآئین آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه الزهرا (س) بوشهر افزود: وظیفه مهم حوزه علمیه در چهل ساله دوم انقلاب دریافت و فهم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و انتقال بیانات رهبر معظم انقلاب به اجزای مختلف جامعه است.

وی اظهارکرد: لازمه رسیدن به سیر تکاملی انقلاب اسلامی و جامعه و تمدن سازی این است که دولتمردان کشور اسلامی فکر و عمل کنند تا جامعه در اجرای فرامین الهی یکپارچه شود.

اسماعیلی ادامه داد:  از این رو حوزه‌های علمیه باید با برنامه‌ریزی و جدیت برای هدایت جامعه به سمت گرایش به دولت انقلابی و حزب اللهی تلاش کند.

وی گفت: خروجی حوزه‌های علمیه در کنار علم و تقوا  باید کسانی باشند که مثل برخی اصحاب پیامبر اکرم خار چشم دشمنان اسلام باشند، طوریکه دشمن با دیدن آنها خشمناک شوند.

در ادامه این آیین مدیر مدرسه علمیه الزهرا (س) بیان کرد: طلبگی، شغل نیست بلکه یک وظیفه و رسالت است که باید به آن پایبند باشیم.

رباب بازیاری افزود: در این مسیر باید پیامبر مکرم اسلام را الگوی خود قرار دهیم زیرا به فرموده قرآن کریم اسوه حسنه هستند.

استاد دانشگاه: دعا اراده انسان را در برابر سختی‌ها قوی می‌کند

گناوه - ایرنا - استاد فلسفه دین دانشگاه تهران و محقق حوزه علمیه گفت: انسان با و راز و نیاز با خداوند از شیر شیطان محفوظ می‌ماند و دعا اراده او را در برابر سختی‌ها تقویت و مقتدر می‌کند.

محمد محمدرضایی روز شنبه در نشست مجازی تخصصی " کرونا و دعا "  با دانشجویان دانشگاه پیام نور و طلاب حوزه علمیه الزهرا (س) گناوه افزود: توسل یافتن به دعا تاثیرگذار است و در همه حال از یاد خدا نباید غافل شویم اما سنت الهی چنان نیست که اگر بیمار شدیم با دعا شفا پیدا کنیم.

وی اظهارداشت: متفکران غربی درد و رنج را مطابق شر دانسته‌اند اما از نظر اسلام اگر درد توانست ما را از مسیر توحید خارج کند شر تلقی می‌شود.

پژوهشگر و استاد فلسفه دین دانشگاه تهران گفت: وقتی با درد و رنج و بیماری روبرو می‌شویم دو جنبه مادی و معنوی دارد که باید آنها در نظر بگیریم.

وی افزود: در جنبه مادی بیماری و رنج عقلانیت انسان مؤمن اقتضا می‌کند از امکانات و داروها که در اختیار است کمال استفاده ببریم و اگر اینگونه نکنیم عمل غیر عقلانی مرتکب شده‌ایم و عقلانیت انسان زیر سئوال می‌رود.

مسئول دفتر فرهنگی دانشگاه پیام نور گناوه گفت: بیماری کرونا، سختی و گرفتاری ناخواسته‌ای را برای مردم جهان به ارمغان آورده است و سئوال‌ها و شبهه‌های زیادی در بین ادیان مختلف جهان مطرح کرد.

ضرغام خرمی افزود: پاسخ به سئوال‌ها و شبهه‌های مطرح شده در ذهن نسل جوان در ارتباط با کرونا و دعا از عمده اهداف این نشست مجازی است.

در  پایان این نشست محمد محمدرضایی به سئوال‌های شرکت کنندگان پاسخ داد.

۷۳۵ دانش آموز در دیلم نیاز به گوشی هوشمند دارند

گناوه - ایرنا - مدیر آموزش وپرورش دیلم استان بوشهر گفت: در حال حاضر نزدیک به ۷۳۵ دانش آموز نیازمند به گوشی تلفن هوشمند و تبلت جهت ادامه تحصیل در این شهرستان شناسایی شده‌اندکه امیدواریم با کمک مجموعه گمرک، تعاونی لنجداران و خیرین خرید و تامین شود.

  محمدمهدی محسنی روز شنبه در نشست  با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و گمرک این شهرستان افزود: باتوجه به  شرایط کنونی و وضعیت بد اقتصادی و معیشتی که بیشتر جامعه به نوعی دچار آن شده است، ، امیدواریم با همت خیرین شهرستان در رفع نیاز دانش آموزان نیازمند گام های خوبی برداشته شود.

وی اظهارداشت:  کمیته امداد تنها نهادی است که  تمامی درآمدهای خود  را در شهرستان هزینه می کند و باتوجه به مقبولیت این نهاد در بین مردم، تمامی کمک های جمع آوری شده را  در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار می‌دهد.

مدیر آموزش وپرورش دیلم گفت: گمرک  و تعاونی لنجداران شهرستان در سال‌های اخیر در جشن عاطفه ها و دیگر برنامه ها همکاری و مشارکت خوبی داشته‌اند و یار و مددکار نیازمندان همواره هستند.

رئیس گمرک دیلم گفت:  تجربه نشان داده جامعه ای  موفق است که آموزش و پرورش پویا و سرزنده داشته باشد و پذیرفته نیست مجموعه ای بتواند مددکار  مرکز تعلیم وتربیت باشد و از این کار خودداری کند.
خدایار درخش افزود:  مجموعه گمرک  همیشه یار و مددکار نیازمندان است و تاکنون در طرح‌های مختلف همچون ایران هم دل و جشن شکوفه ها در کنار نیازمندان بوده است.

رئیس گمرک دیلم گفت: گمرک  و لنجداران هم در  شرایط کرونایی  استثنا نبوده‌اند و دستخوش مشکلاتی شدند  اما این دلیل نمی‌شود که دغدغه نیازمندان را نداشته باشیم و باید در حد توان و تلاش خود  به آنان کمک کنیم.
رئیس کمیته امداد دیلم (ره) گفت: در حال حاضر تسهیلاتی با مبالغ ۲۰ و ۵۰ میلیون ریالی با اقساط ۵۰ ماهه و بدون سود جهت خرید گوشی هوشمند همراه وجود دارد که خیرین می توانند از این طرق برای نیازمندان اقدام کنند.
 اسماعیل عباسی افزود:  امیدواریم یک بار دیگر مردم نوع‌دوست شهرستان کمر همت بسته و با کمک های خود ما را در جهت خرید گوشی برای دانش آموزان نیازمند یاری رسانی کنند.

دستگیری ۲ شکارچی متخلف در دشتستان

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان یک شکارچی متخلف را در بخش آبپخش دستگیر کرد که از وی چهار قطعه بلبل، یک قطعه طرقه، یک قطعه پری شاهرخ و یک قطعه زنبور خوار کشف شد.

عبدالله نجفی ادامه داد: ادوات شکار این صیاد متخلف شامل ۲ رشته تورپرنده گیری و صیادی نیز ضبط شد.

وی همچنین  از دستگیری یک متخلف شکار و صید در بخش بوشکان خبر داد.

نجفی افزود: از این فرد، لاشه چهار قطعه تیهو، یک قبضه سلاح و یک لول ساچمه زنی  کشف شد.

وی بیان کرد: متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =