سارقان باغ‌های سیب سمیرم دستگیر شدند

اصفهان- ایرنا- رییس پلیس شهرستان سمیرم از دستگیری چهار نفر سارق محصولات باغی و سیب درختی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سهراب قرقانی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این افراد اقدام به سرقت محصولات کشاورزی باغداران بویژه سیب‌های درختی می‌کردند که در دام ماموران انتظامی گرفتار شدند.

به گفته وی بیشتر این سارقان معتاد هستند و شب هنگام اقدام به گشت زدن در باغ‌های حاشیه شهر می‌کنند تا در فرصتی مناسب محصولات کشاورزی باغداران را برچیدند و به فروش برسانند.

فرمانده نیروی انتظامی سمیرم با بیان اینکه برخی از این سارقان علاوه بر محصولات باغی و زراعی ادوات و اموال کشاورزان را به سرقت می‌برند از مردم و باغداران خواست در فصل سیب‌چینی و گردوتکانی بیشتر مراقب باغ‌های خود باشند.

سرهنگ قرقانی تصریح کرد: ضروری است کشاورزان به محض مشاهده افراد معتاد یا مشکوک در اطراف مزرعه خود موضوع را به پلیس شهرستان اطلاع دهند و برای پیگیری سرقت از باغ خود به کلانتری محل مراجعه کنند.

وی یادرآور شد: تابستان سال گذشته نیز سارقانیکه اقدام به سرقت ترانس‌های برق کشاورزان و اموار اتاقک‌های باغی در بخش وردشت سمیرم کرده بودند دستگیر شدند که همه آنها غیربومی و از استان‌های هم‌جوار به این منطقه آمده بودند.

رییس پلیس سمیرم اظهار داشت: پراکندگی و گستره باغ‌ها و مزارع در بخش‌ها و روستاهای مختلف منطقه زیاد است اما پلیس در اقدام علیه سارقان و قانون شکنان قاطع است و با آنان برخورد می‌کند.

شهرستان سمیرم با تولید متوسط سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزارتن سیب مرغوب درختی و وجود ۳۳ هزار هکتار زمین زراعی و باغ، قطب تولید این محصول در استان اصفهان و کشور است که بخش زیادی از محصولات باغی آن به دیگر کشورها صادر می‌شود.

شهرستان سمیرم با اشتغال ۹۰ درصدی مردم در بخش کشاورزی و دامداری، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =