۱۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل ۲ مجموعه‌ ورزشی ابرکوه نیاز است

یزد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: برای تکمیل مجموعه ورزشی کارگران شماره این شهرستان واقع در بلوار کشاورز و همچنین مجموعه ورزشی شماره ۲ در جاده «شهرسب» در مجموع ۱۳۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است .

ناصر زارع روز ‌شنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۲ مجموعه سالن چندمنظوره، فوتسال، بدن‌سازی، والیبال، بسکتبال و  دیگر فضاهای ورزشی است، که ساخت فاز ۲ آن که شامل استخر  و دیگر فضای ورزشی است به ۱۲۰ میلیارد بودجه نیاز دارد

این مسوول ، اظهارکرد: در فاز نخست مجموعه که عملیات عمرانی آن انجام شده و سالن چند منظوره آن به سیستم گرمایشی و سرمایشی آن تجهیز و آماده بهره برداری است.

زارع ادامه داد: این مجموعه ورزشی در زمینی به مساحت ۲۶ هزار مترمربع با زیربنای هزار و ۷۵۰ مترمربع در دست ‌ساخت  است که تاکنون ۴۰ میلیارد ریال هزینه برای حصار کشی و ساخت سالن آن در پنج سال گذشته هزینه  شده است.

پنج سال گذشته ۶۱ میلیاردریال در مجموعه ورزشی کارگران هزینه شده است

زارع همچنین اظهار کرد: تجهیز و تکمیل مجموعه ورزشی شماره یک که در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ‌ساخت است، ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی بابیان اینکه این مجموعه دارای سالن ورزشی، مهمانسرا و زمین چمن مصنوعی است، افزود : در سال‌های ۹۷ - ۹۶ ، حدود ۲۱ میلیارد ریال برای ساخت زمین چمن مصنوعی و محوطه ‌سازی این پروژه هزینه شد.

این مسوول یادآور شد: برای صیانت از نیروی کار و سلامت خانواده‌های کارگران و ترویج فرهنگ ورزش و افزایش نشاط اجتماعی این ۲ مجموعه در دست ساخت و تکمیل است.

رییس اداره تعاون ابرکوه خاطرنشان کرد : توسعه زیرساخت‌های رفاهی و ورزشی یکی از عوامل موثر بر ‌سلامتی کارگران است و برای تندرسی و رفع اضطراب در محیط کار سطح فعالیت‌های ورزشی در این قشر باید ارتقا پیدا کند.

هم اکنون هزار و ۱۸۰ واحد اقتصادی صنعتی ، تولیدی ، خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی با یک تا ۳۰۰ کارگر و مجموع پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانیی در این واحدها فعال است.

افزون بر ۲ هزار واحد صنفی دیگر در ابرکوه به صورت خویش فرما در عرصه‌های مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =