گروه‌های جهادی در قصرشیرین خدمات پزشکی تخصصی ارایه می‌دهند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: گروه‌های جهادی به مناسبت گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس یک روز در این شهرستان مرزی به منظور رفاه حال مردم خدمات پزشکی تخصصی ارایه می‌دهند.

مرادعلی تاتار روز شنبه در جلسه ای با حضور فرمانده ناحیه مقاومت سپاه قصرشیرین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با تجلیل از رشادت ها و دلاوری های مردم قصرشیرین در هشت سال دفاع مقدس، افزود: طی هماهنگی های انجام شده و درخواستی که با دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه داشتیم به منظور کمک به بیماران نیازمند قرار است که در بخش های مختلف پزشکان متخصص به صورت ویژه یک روز را در ایام هفته دفاع مقدس در بیمارستان قصرشیرین به ارایه خدمات درمانی رایگان بپردازند.

وی اضافه کرد: مردم قصرشیرین در ایام جنگ تحمیلی متحمل مشقت های فراوانی شدند و چندین سال را در آوارگی به سر بردند اما با همت عالی بار دیگر به شهرشان بازگشتند و بازهم شهر را از نو ساختند و برای اعتلای ایران اسلامی تلاش کردند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: مردم قصرشیرین شایسته بهترین خدمات هستند که مسوولان وظیفه دارند به پاس رشادت هایی که مردم این منطقه در دفاع از مرزهای ایران اسلامی به عنوان مرزدارانی صدیق دارند به آنها صادقانه خدمت کنند.

تاتار گفت: قصرشیرین نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی است که برای پاسداشت رشادت های شهدا و رزمندگان برنامه های مختلفی در ایام هشت سال دفاع مقدس با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در این منطقه برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصرشیرین نیز گفت: این شهرستان مرزی در هشت سال دفاع مقدس ۲ بار هدف حملات دشمن قرار گرفت که به اشغال کامل عراق درآمد ولی با ایستادگی و پایداری رزمندگان اسلام آزاد شد.

سرهنگ پاسدار مرادعلی حسنی افزود: ما باید به پاسداشت دلاوری ها و رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و برای زنده نگه داشتن نام شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، برنامه هایی به فراخور این ایام برگزار کنیم تا نسل جوان بتوانند با آن دوران طلایی آشنا شوند.

وی اظهار داشت: برنامه های مختلفی به منظور گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس قرار است در قصرشیرین برگزار شود که باتوجه به شیوع بیماری کرونا این برنامه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

وی ادامه داد: به صدا درآمدن زنگ مقاومت و ایثار، ویزیت رایگان بیماران نیازمند توسط جامعه پزشکی در قالب گروه های جهادی، تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و خانواده های شهدا از مهم ترین این برنامه ها است.

 او گفت: همچنین برنامه گندزدایی و ضدعفونی مدارس در قالب رزمایش دفاع زیستی و توزیع ماسک رایگان در بین دانش آموزان از دیگر برنامه هایی بوده که انجام شده و در آینده نیز انجام می شود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد که در اوایل جنگ تحمیلی ۲ سال کامل در اشغال متجاوزان بعثی بود.
این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۸۶۰ شهید تقدیم نظام اسلامی کرد که قبور مطهر تعداد زیادی از این شهدا در سایر شهرهای استان کرمانشاه است.