بلوار نجفی همدان نیازمند گذرگاه عابر پیاده است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهور شهرستان همدان گفت: بلوار آیت الله نجفی شهر همدان به عنوان یکی از معابر پرتردد و حادثه‌خیز نیازمند گذرگاه عابر پیاده است.

سرهنگ فرخ جمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ۲ عابر  ۲۰ ساله و ۷۹ ساله در یک روز و در سانحه مجزا در این بلوار زیر چرخ های کامیون جان باختند.

وی اضافه کرد: بیشتر عابران عبوری از عرض این بلوار بی توجه به خودروهای عبور از عرض جاده عبور کرده و منجر به بروز سوانح فوتی و جرحی می شوند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان ادامه داد: بهترین راهکار برای پیشگیری از بروز سوانح فوتی در این بلوار مجزا کردن آن به پل عابر پیاده است. 

سرهنگ جمالی در ادامه از اجرای عملیات عمرانی در محوطه پل غدیر شهرک فرهنگیان خبر داد و گفت: در جریان تکمیل این طرح، از مسیرهای دسترسی به شهرک فرهنگیان و خروجی از این شهرک، تغییراتی رخ داده است.

وی افزود: ورودی به سمت شهرک فرهنگیان از مسیر قبلی ابتدای بلوار شهید همدانی مسدود و مسیر جایگزین میدان عاشورا، بلوار انقلاب کوی کوثر، بلوار آیت الله نجفی و منتهی به ورودی جدید شهرک فرهنگیان است.

وی اضافه کرد: مسیر دوم مربوط به خودروهایی است که از سمت شهرک فرهنگیان خارج و به سمت میدان عاشورا حرکت می کنند، این رانندگان باید به سمت بلوار شهید آیت الله نجفی حرکت و پس از عبور از دور برگردان بلوار ادامه مسیر دهند.

رییس پلیس راهور شهرستان همدان بیان کرد: مسیر سوم هم مربوط به خودروهایی است که از مسیر بلوار حضرت امام خمینی (ره) قصد تردد به سمت میدان عاشورا را دارند که رانندگان می توانند از مسیر جایگزین از طریق راست گرد پل غدیر استفاده کنند.

 سرهنگ جمالی گفت: با توجه به افزایش حجم تردد از بلوار نجفی از رانندگان درخواست می شود حین عبور از این مسیر، مراقب عابران پیاده باشند و با رعایت سرعت مطمئنه تردد کنند.

طبق آخرین گزارش ارائه شده از سوی پزشکی قانونی ۱۶۴ تن در سوانح رانندگی درون و برون شهری استان همدان از ابتدای فروردین تا پایان مرداد امسال جان باختند که سهم معابر درون شهری ۲۴ فوتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =