۳۵ طرح عمرانی نیمه‌تمام در شهرستان کیار بهره‌برداری می‌شود

شهرکرد- ایرنا - معاون هماهنگی و عمرانی فرماندار کیار گفت: امسال ۳۵ طرح عمرانی شاخص نیمه‌تمام با اعتباری افزون بر یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تکمیل و بهره‌برداری خواهد شد.

محمد کهوانی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: از این تعداد طرح عمرانی، پنج در بخش راههای اصلی و روستایی از جمله احداث و تکمیل جاده گردشگری و توریستی منطقه جوستان - ارمند در منطقه مشایخ، راه ارتباطی منطقه دوپلان - باجگیران و چهارخطه کردن ۱۰ کیلومتر از محور ترانزیتی  شلمزار به شهرکرد در محدوده  این شهرستان با اعتباری افزون بر یکهزار میلیارد ریال از اعتبارات ملی بهره‌برداری می‌شود.

وی، به اجرای ۶ طرح کشاورزی در شهرستان کیار از جمله اجرای آبیاری نوین در ۵۰۰ هکتار اراضی باغی و زراعی منطقه ناغان با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال و بهسازی اجرای طرح های ۲۰ آبادی در بخش مرکزی و  تکمیل گازرسانی به تنها دو روستای "آبشار علیا "و "آبشار سفلی" با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال به عنوان طرح‌های عمرانی شهرستان اشاره کرد.

معاون هماهنگی و عمرانی فرمانداری با اشاره به وجود ۵۰ روستا در این شهرستان گفت: با اتصال ۲ روستای یاد شده به شبکه گاز تا دهه فجر امسال ، همه شهری و روستایی این شهرستان به شبکه سراسری گاز متصل می‌شود.

کهرانی، به تکمیل زیرساختها و ساکن شدن بخش عمده‌ای از جمعیت روستای جدید جابه جا شده "سرتنگ محمودی" در نیمه نخست امسال اشاره کرد و گفت: مابقی جمعیت روستای در معرض رانش زمین سرتنگ محمودی  با  حدود ۳۷۰ نفر جمعیت تا پایان امسال جابه جا و در محل جدید خواهند شد.

شهرستان کیار در ۳۵کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =