بهره‌برداری از فاز دوم مجتمع نوآوری کرمانشاه در صورت تامین اعتبار

تهران- ایرنا- رییس جهاددانشگاهی گفت: فاز دوم مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه،‌ در صورت تامین اعتبار دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش جهاد دانشگاهی، حمیدرضا طیبی با اعلام این‌که فاز اول این مجتمع، امروز (۲۹ شهریور) با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح می‌شود، گفت: با افتتاح فاز اول مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه (شامل سوله‌های اول و دوم) بیش از ۱۷ شرکت دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف در این مجتمع مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: امروز بازدیدی هم از روند پیشرفت فاز دوم این مجتمع خواهیم داشت که با بهره‌برداری از آن فضای لازم برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه‌ زیست‌فناوری و گیاهان دارویی فراهم می‌شود.

رییس جهاددانشگاهی ابراز امیدواری کرد در صورت تامین اعتبار، فاز دوم (سوله‌ سوم) مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه، دههی فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

طیبی تاکید کرد: اگر بودجه مورد نیاز فراهم شود برای احداث سوله چهارم نیز برنامه داریم که اعتبار آن برای این سوله حداقل هفت میلیارد تومان است.

اعتبار باشد فاز اول برج فناوری کرمانشاه تا آذر به بهره‌برداری می‌رسد

وی در ادامه از آخرین وضعیت ساختمان اصلی پارک علم و فناوری کرمانشاه (برج فناوری) هم یاد کرد و افزود: اگر استانداری کرمانشاه به تعهدات خود در زمینه این پروژه عمل کند، امید است فاز اول آن تا پایان آذرماه یا اوایل دی به بهره‌برداری برسد.

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که بین جهاددانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  استانداری کرمانشاه برای تکمیل این پروژه منعقد شده، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی و معاونت علمی ریاست جمهوری به تعهدات مالی خود عمل کرده‌اند، اما استانداری کرمانشاه از ۱۵ میلیارد تومانی که قرار بوده تامین کند، عملا سه میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت کرده است.

 طیبی گفت: اگر استانداری کرمانشاه برای پرداخت ۱۲ میلیارد تومان مابقی تعهد خود، مساعدت لازم را داشته باشد این طرح به زودی به نتیجه خواهد رسید.

وی با بیان این‌که فاز اول این پروژه شامل پنج طبقه، لابی، تاسیسات و نمای کلی ساختمان است، افزود: از ابتدا تاکنون برای فاز اول ۵۶ میلیارد تومان هزینه شده است. البته این رقم بدون احتساب زمین چهار هزار مترمربعی به ارزش ۸۰ میلیارد تومان است که جهاد دانشگاهی برای این پروژه اختصاص داده است.

رییس جهاددانشگاهی درباره‌ فاز دوم برج فناوری کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: اگر حمایت‌های لازم به خصوص از سوی معاونت علمی و فناوری از این پروژه صورت گیرد، فاز دوم برج فناوری کرمانشاه نیز تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

وی اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم این طرح را نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان براورد کرد.

هدف گذاری احداث واحد فرآوری قیرطبیعی در کرمانشاه

رییس جهاددانشگاهی در باره پروژه دیگری که در کرمانشاه در دست پیگیری است، گفت: یکی از برنامه‌ها برای استان کرمانشاه که ذخایر قابل توجهی از قیر طبیعی دارد، فرآوری این محصول و جلوگیری از خام فروشی آن بود.

وی ادامه داد: در همین راستا پروژه‌ای تعریف شد که با استفاده از دانش بومی و فناورانه قیر طبیعی به کربن فعال تبدیل شود که در بسیاری از صنایع شیمیایی، تولید لوازم خانگی، صنایع دفاعی و ... کاربرد دارد.

طیبی با بیان اینکه در مرحله اول و به صورت پایلوت تولید ۱۰۰ تن در سال کربن فعال به نتیجه رسیده، یادآور شد: بنا است واحد تولید کربن فعال با ظرفیت دو هزار تن در سال در کرمانشاه راه‌اندازی شود که علاوه بر تامین نیازهای کشور می‌تواند بعد صادراتی هم داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد، این مجموعه نیز در صورت تامین مالی تا اوایل سال آینده راه‌اندازی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =