فعالیت کتابخوانی در بین کودکان نوار مرزی خراسان شمالی بیشتر می‌شود

بجنورد- ایرنا- سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با حوزه فرهنگی سپاه جوادالائمه، همکاری های فرهنگی و کتابخوانی در مناطق محروم و مرزی این استان گسترش می‌یابد.

فرهاد آقابیگی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس این تفاهم نامه رابطین حوزه فرهنگی سپاه با نظر کارشناسان کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اقدام به توزیع «کیف کتاب» در مناطق مرزی می کنند که در آن تعدادی کتاب با موضوعات مورد علاقه کودکان و نوجوانان روستایی است.

وی گفت: این کتاب ها براساس نظر کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برای گروه های سنی این قشر تهیه شده است.

وی گفت: توزیع کیف کتاب در دهستان های مرزی راستقان و حصارچه  راز و جرگلان، دهستان شیرین سو در مانه و سملقان و گیفان  در بجنورد  انجام می شود.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه  در صورت بهبود وضعیت کرونا، کودکان و نوجوانان دهستان های یاد شده در قالب اردو به نزدیکترین کانون  پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعزام می شوند تا با خدمات فرهنگی و هنری این مراکز آشنا شوند.

خراسان شمالی ۱۸ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شامل ۹ مرکز ثابت و ۹ مرکز سیار دارد که ۱۱ هزار نفر در آنها عضویت دارند.

این استان با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ در صد از آنان در روستاها سکونت دارند جزو استان های کم درآمد در سطح کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =