فرمانده سپاه ایلام: زمان کنونی حساس تر از دفاع مقدس است

ایلام - ایرنا - فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: شرایط کنونی ایران اسلامی در جنگ با جبهه استکبار باتوجه به هجمه های وسیع دشمنان داخلی و خارجی بسیار حساس تر از زمان جنگ تحمیلی است.

به گزارش ایرنا، سردار جمال شاکرمی روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دشمن با جنگ نرم و پنهانی خود در صدد القای یاس، ناامیدی و ناامنی در بین مردم است و ما با استفاده از تفکر جهادی دفاع مقدس باید این دسیسه ها را خنثی کنیم.

وی افزود:  نگاه زیبای دفاع مقدس اتکا به توانمندی های داخلی بدون وابستگی به بیگانگان بود که اجرا و عملی کردن همین تفکر در جنگ تحمیلی باعث اضمحلال دشمنان انقلاب شد و تاثیر شگرف این دستاورد مهم برای ایران اسلامی و دشمنان نظام همچنان هویداست.

شاکرمی یادآور شد: اکنون و در این برهه حساس که جبهه استکبار با همه توان سخت و نرم افزاری خود به مصاف ایران اسلامی آمده است باید تفکر خوداتکایی و باورمندی داخلی در بین مسوولان و مردم تقویت شود.

وی اضافه کرد: عظمت، اقتدار و شکست ناپذیری انقلاب اسلامی سه مولفه مهم برگرفته از فرهنگ و تفکر دفاع مقدس و اتکا به نیروی جوانان در جنگ تحمیلی است که باید این روحیه در نسل های کنونی نیز نهادینه و مدیریت شود.

وی گفت: در زمان جنگ تحمیلی جوانان انقلابی بازیگردانان اصلی دفاع مقدس بودند و همین باور و اعتقاد به جوانان در جنگ موجب پیروزی ایران اسلامی در برابر صدام و حامیان بین المللی عراق بود که باعث شد ایران به دستاوردهای نظامی شگرفی در جنگ و خوداتکایی در ساخت تسلیحات نظامی دست یابد و یک سبک و سیره نوین را به جهانیان معرفی کند.

شاکرمی افزود: اکنون هم باتوجه به اینکه در یک جنگ تمام عیار ترکیبی، پیچیده و گاه نامحسوس توسط دشمنان نظام قرار داریم باید با اتکا به نیروی خودباوری، از ظرفیت و پتانسیل جوانان استفاده کنیم و دفاع مقدس را به عنوان یک الگوی کارآمد برای نسل جوان معرفی کنیم و گام دوم انقلاب را با تاسی از دفاع مقدس مقتدرانه به پیش ببریم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یک نمایشگاه عیان از مظلومیت جهان اسلام و برگرفته از مکتب عاشوراست، تاکید کرد: در طول تاریخ جهان اسلام از صدر تاکنون مسلمانان با انواع دسیسه، شکنجه، زندان، جنگ، تعداد کم رزمندگان در برابر دشمن و ظلم و ستم مواجه بوده اند و در دوران دفاع مقدس و هشت سال جنگ نیز این موارد برای رزمندگان ایرانی تجلی یافت.

وی با بیان اینکه نباید از نقش موثر و مستحکم مردم در جنگ تحمیلی گذشت، اظهار داشت: راز موفقیت ایران اسلامی در دفاع مقدس باهم بودن و جهادی عمل کردن بود و اکنون نیز باید با مدیریت جهادی، همبستگی، توجه به توان داخلی و عدم امیدواری به خارج مشکلات را مرتفع کرد.

در هفته دفاع مقدس امسال ۸۸ سرفصل با تعداد ۷۳۷ برنامه در نقاط مختلف استان ایلام اجرا می شود.

از ۳۱ شهریورماه تا ششم مهرماه همزمان با تجاورز رسمی عراق به ایران در تقویم ملی به هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =