قدرت انقلاب نشات گرفته از دفاع مقدس است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: امروز به واسطه ایثارگری‌های ملت ایران در دفاع مقدس این کشور به قدرت منطقه‌ای تبدیل شده و عزت انقلاب اسلامی از ارزش‌های این دوران است.

سرهنگ علیرضا غریبی روز شنبه در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس به رسانه‌ها اعلام کرد: یکی از قدرت‌های هر نظام فرهنگ، باورهای دینی و اعتقادی آن است و افتخاراتی که امروز به دست آورده‌ایم نشات گرفته از فرهنگ ناب اسلامی و از باورهای دینی و اعتقادی است.

غریبی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس شهدا، رزمندگان و جانبازان این سرزمین با تاسی از قیام عاشورا در راه دفاع از دین و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مقابل دشمن ایستادند.

وی گفت: وظیفه امروز ما حفاظت از درخت تنومند انقلاب اسلامی به عنوان نتیجه خون هزاران شهید و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در این استان طراحی شده‌است گفت: بیشتر این برنامه‌ها طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در مرکز استان بوشهر بیان کرد: در این  ارتباط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی سه برنامه ویژه و خاص در مرکز استان بوشهر برگزار خواهد شد.

غریبی با بیان اینکه ۱۷ برنامه شاخص و مهم در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود افزود: دیدار با رهبر معظم انقلاب از طریق ارتباط تصویری، تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس  از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این هفته است.

وی اضافه کرد: امسال قرار است از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور تجلیل شود که سهمیه استان بوشهر در این بخش ۱۱ هزار نفر است. 

غریبی رونمایی از تولیدات گوناگون فرهنگی شامل ۱۵ عنوان کتاب، آثار هنری، برگزاری نماشگاه کتاب، همایش اولین پاسخ و همایش شکوه ایثار از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان بوشهر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =