۲۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84044737
۰ نفر

برچسب‌ها

تیراندازی در آمریکا؛ ۱۲ نفر هدف قرار گرفتند

تهران-ایرنا- منابع خبری آمریکا لحظاتی پیش از تیراندازی جمعی در بامداد روز شنبه به وقت محلی در شهر راچستر ایالت نیویورک خبر دادند. مقامات محلی و شاهدان عینی می گویند دستکم دوازده نفر هدف قرار گرفته اند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های آمریکایی، دستگاه های خدمات اضطراری در ایالت نیویورک در حال رسیدگی به اوضاع در این تیراندازی جمعی هستند.
این حادثه ساعت 12:30 دقیقه بامداد روز شنبه به وقت محلی اتفاق افتاد که از پلیس خواسته شد  در محل این تیراندازی در نزدیکی خیابان گودمن و خیابان پینسیلوانیا که جمعیت زیادی در آنجا حضور داشتند، حاضر شود.
جزییات این تیراندازی هنوز معلوم نیست.
بر اساس گزارش های اولیه دستکم دوازده نفر مورد حمله قرار گرفته اند که که گفته می شود دو نفر از آنها در دم جان سپردند.

هنوز گزارشی درباره هویت تیرانداز یا تیراندازها منتشر نشده است.

سالیانه تعداد زیادی از مردم امریکا نفر بر اثر تیراندازی در نقاط مختلف آمریکا کشته و یا زخمی می‌شوند که این به غیر از خشونتی است که سوی پلیس آمریکا عمدتا علیه سیاه پوستان در این کشور اعمال می شود.

با وجود درخواست گروه‌های حامی و مدافع حقوق شهروندی در آمریکا، به علت قدرت لابی اسلحه تاکنون کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ برای وضع قوانینی درخصوص محدودیت فروش سلاح موفق نبوده است. 
در تازه ترین مورد در همین شهریور ماه طی درگیری در یک محل کشت غیرقانونی ماری‌جوانا در ایالت کالیفرنیا هفت نفر جان خود را از دست دادند.
وقوع تیراندازی در مرداد ماه هم در «سنت لوئیس» ایالت میزوری که یکی از پرتلفات‌ترین شهرهای آمریکا به شمار می‌آید، ۲ کشته و سه زخمی بر جا گذاشت.
طبق آخرین آمار از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون دستکم ۱۵۳ نفر بر اثر تیراندازی در سنت لوئیس جان خود را از دست داده‌اند. این آمار در سال ۲۰۱۹، ۱۹۴ نفر بود.
یکی از مرگبارترین موارد تیراندازی در آمریکا چندی پیش در دو شهر دیتون در ایالت اوهایو و ال‌پاسو در ایالت تگزاس روی داد که بر اثر آن در مجموع ۳۱ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.
اتباع آمریکا به موجب متمم دوم قانون اساسی این کشور، می‌توانند سلاح شخصی داشته باشند. طبق آخرین آمارها، به ازای هر یکصد آمریکایی بیش از ۱۲۰ سلاح در این کشور وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =