۲۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 84044598
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- آغاز مرمت دو اثر تاریخی در گناباد و اختصاص چهار میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی در این شهرستان، اهدای هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی تایباد و چند خبر انتظامی از تربت حیدریه عناوین مهمترین اخبار کوتاه امروز خراسان رضوی است.

آغاز مرمت دو اثر تاریخی حریم قنات قصبه گناباد

مدیر پایگاه جهانی قنات قصبه گناباد از آغاز مرمت دو اثر تاریخی آب انبار و برج قلعه کاخک در حریم حوضه آبریز قنات قصبه خبر داد.

رسول صنوبری روز شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا افزود: این عملیات مرمتی با هدف حفظ و احیای آثار تاریخی ارزشمند مرتبط با حوزه آب و فرهنگ‌های مرتبط با نظام تقسیم و بهره‌برداری آب قنات‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد:سیاست پایگاه میراث جهانی قنات قصبه حمایت از همه آثار تاریخی شامل بناها و میراث‌های طبیعی ملموس و ناملموس واقع در حوزه عرصه و حریم قنات قصبه است تا همه نقاطی که در حریم این اثر تاریخی واقع‌شده‌اند از مزایای ثبت جهانی قنات قصبه منتفع شوند.

چهار میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی گناباد اختصاص یافت

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای مرمت پنج اثر تاریخی این شهرستان طی سال جاری اختصاص یافت.

علیرضا شناسایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آثار تاریخی شامل حوض انبار کاخک، برج فخر آباد، خانه‌های تاریخی نبی پور و  فنجان و کوچه باغ حیاط است.

وی ادامه داد: مرمت این آثار از محل اعتبارات ملی و پایگاه جهانی قنات قصبه در دست اجراست.

کشف ۲۱ کیلوگرم مواد مخدر، مهر و موم ۱۸ واحد صنفی و دستگیری سه متهم به سرقت در تربت‌حیدریه

فرمانده انتظامی تربت‌حیدریه از کشف و ضبط ۲۱ کیلو و ۳۹۵ گرم مواد مخدر طی دو عملیات جداگانه در چند روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

روابط عمومی این یگان انتظامی روز شنبه با بیان این خبر به نقل ‌از سرهنگ علی کیانی گزارش داد:  ۱۸ واحد صنفی متخلف هم در قالب اجرای طرح مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی و شبکه بهداشت و اصناف شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان مهر و موم شد.
وی همچنین از دستگیری سه متهم که اقدام به ۴۰ فقره سرقت از جمله خودرو، محتویات داخل خودرو، دوربین مدار بسته و نیز سرقت وسایل از ساختمان‌های ناتمام کرده بودند خبر داد.

هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی تایباد اهدا شد

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی تایباد از اهدای هزار جلد کتاب به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال از سوی خیرین و دوستداران کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهرستان تایباد خبر داد.

حسن سالاری روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر کتابخانه‌های نهادی و مشارکتی این شهرستان  ۷۱ هزار و ۵۱۴ کتاب در موضوعات مختلف، کتاب‌های مرجع، فرهنگ لغت و دایره‌المعارف کمبود دارد و افزون بر ۲ هزار نسخه دیگر در موضوعات کمک آموزشی، دانشگاهی و مذهبی نیاز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =