بیش از هزار میلیارد ریال در مسکن محرومان خراسان شمالی هزینه شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار در طول هفت سال گذشته برای ساخت، خرید و تعمیرات مسکن نیازمندان استان هزینه شد.

مجید الهی راد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مهم‌ترین فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن،  اجرای طرح های تامین مسکن محرومان بوده است، افزود: از سال ۹۲ تاکنون این میزان اعتبار برای ساخت، تعمیر و خرید ۱۳ هزار و ۸۳۲ واحد مسکونی استان هزینه شده است.

وی با اشاره به وقوع سیل های اخیر استان در اسفند ماه ۹۷ و فروردین ۹۸ اظهار داشت: ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای ساخت و تعمیر مسکن ۴ هزار و ۱۷۰ نفر نیازمند در مناطق آسیب دیده هزینه شده است.

الهی راد با اشاره به هزینه کرد ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای واحدهای مسکونی نیازمندان در سال جاری تصریح کرد: این میزان اعتبار برای ساخت و خرید ۳۸ مسکن شهری، ۹۳ واحد مسکن روستایی و ۱۹۴ مورد تعمیرات و ساخت سرویس های بهداشتی محرومان استان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری بیش از ۶۵ هزار مورد درخواست ثبت شده است، اظهار داشت: از این تعداد حدود  هزار و ۱۴۰ مورد در حوزه مسکن بوده است که ۱۴۰ فقره وام احداث و بازسازی مسکن به ارزش ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ۸۰ فقره ودیعه مسکن به ارزش ۱۰ میلیارد ریال، از تسهیلات پرداختی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سال جاری بوده است.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =