کیخا: از کسب سهمیه المپیک توکیو ناامید نیستم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش ژیمناستیک ایران گفت: با توجه به نتایج مسابقات جام جهانی باکو کار صعود به المپیک توکیو کمی سخت شده است اما از کسب سهمیه ناامید نیستم.

«سعیدرضا کیخا» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به از سرگیری تمرینات خود اظهار داشت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا هم برنامه مسابقه و هم تمرینات من را به‌هم ریخت و موجب شد تا چند ماهی به صورت انفرادی تمرین کنم. اکنون در شیراز هستم و تمرینات خود را زیر نظر مربیان پیگیری خواهم کرد شرایط به نسبت چند ماه پیش بهتر شده است.  

ملی‌پوش ژیمناستیک ایران که ۶ حرکت جهانی به نام او ثبت شده است، ادامه داد: یکی از آسیب‌های شیوع ویروس کرونا لغو فینال جام جهانی باکو بود که اسفندماه سال ۹۸ در کشور جمهوری آذربایجان برگزار شد. من در آن مسابقات با کسب مقام پنجم به فینال رسیدم اما رقابت‌های نهایی برگزار نشد و موجب شد تا نتایج مقدماتی را به عنوان نتیجه نهایی محسوب کنند و این کار من را برای کسب سهمیه المپیک توکیو سخت کرد.

دارنده مدال نقره جام جهانی ژیمناستیک که در ملبورن استرالیا برگزار شد افزود: البته سختی کار به معنای ناامیدی من از کسب سهمیه نیست بلکه تمام تلاش خود را خواهم کرد تا بتوانم در مسابقات قطر کاپ که احتمالا اسفندماه امسال برگزار می‌شود، نتیجه لازم را کسب کنم. امیدوارم بتوانم با حضور در توکیو طلسم حضور نیافتن ورزشکاران ژیمناستیک ایران را در المپیک بشکنم.

در رقابت‌های جام جهانی ژیمناستیک که اسفندماه سال ۹۸ به میزبانی باکو در جمهوری آذربایجان برگزار شد، «سعیدرضا کیخا» با کسب نمره ۱۴.۵۰۰ در دوره مقدماتی و کسب جایگاه سوم به فینال وسیله خرک حلقه رفت. در حالی که قرار بود فینال این رقابت‌ها برگزار شود، شیوع ویروس کرونا آن را لغو و مسوولان تصمیم گرفتند که نتایج دور مقدماتی را به عنوان نتیجه نهایی این تورنمنت اعلام کنند. این اقدام هر چند با اعتراض کیخا و فدراسیون ژیمناستیک روبرو شد اما هیچ تغییری در جایگاه ورزشکار ایرانی ایجاد نکرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha