نیروگاه ملی گام استوار دولت تدبیر و امید در توسعه داخلی سازی

تهران - ایرنا - طرح اجرای نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور مهرماه پارسال از سوی معاون برق و انرژی وزیر نیرو مطرح شد تا بدین ترتیب نخستین گام برای توسعه با اتکا به توان داخلی در دولت تدبیرو امید برداشته شود.

عملیات اجرایی نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور امسال در یکی از نیروگاه‌ها آغاز خواهد شد این خبری بود که از سوی «همایون حائری» معاون برق و انرژی وزیر نیرو مطرح شد.

وی ۲۱ مهرماه پارسال گفت: طرح احداث نیروگاه ملی با استفاده از همه امکانات داخلی تا پایان امسال ارائه می‌شود و همه تجهیزات نیروگاهی در این طرح با استفاده از توان متخصصان داخلی و بدون نیاز به تجهیزات خارجی ساخته خواهد شد. 

 طرح نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور و با اهداف افزایش توان، افزایش بازدهی، انطباق با شرایط زیست محیطی وکاهش مصرف‌آب، کنترل آلاینده‌ها، کاهش هزینه‌های احداث و بهبودبازه‌های تعمیرات طی مطالعه و بررسی‌های علمی و کارشناسی و طرح‌های ابتکاری تهیه شده است.

 عملیات اجرایی نخستین نمونه این نیروگاه با استفاده از توربین گازی پیشرفته ساخت داخل( MGT۷۵ )با بازدهی ۶۰درصد در یکی از نیروگاه‌های کشور امسال آغاز خواهد شد.

اکنون و در تازه ترین اظهارنظر« همایون حائری» معاون برق و انرژی وزیر نیرو در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره اینکه این نیروگاه کی و کجا تحقق خواهدیافت گفت: طرح نیروگاه ملی ترکیبی از مطالعه های مهندسی شرکت‌های دانش‎‌بنیان و دانشگاه‌هاست که تونایی ساخت داخل صنعت برق را نشان می‌دهد و اجرای این طرح  با هدف ارتقای توانایی صنعت برق انجام خواهد شد.

حائری افزود: طرح در دو نیروگاه‌ ری و بوئین زهرا  اجرا خواهد شد و پایه این طرح بر مبنای مطالعه های داخلی است که سبب ارتقای دانش‌ تولید در نیروگاه‌های گازی خواهد شد.

اجرای این نیروگاه که با استفاده از تجهیزات و دانش داخلی خواهد بود نخستین گام برای توسعه عملی داخلی سازی است و از جهت دیگر گامی موثر برای تحقق هدف قطب برق منطقه شدن کشورمان خواهد بود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha