وزیر خارجه امارات سال نو یهودی را به اشغالگران فلسطین تبریک گفت

تهران - ایرنا - "عبدالله بن زاید آل نهیان " وزیر خارجه امارات در حرکت خیانتکارانه دیگری برای نزدیکی به صهیونیست ها، از طریق صفحه رسمی خود در "توییتر"، آغاز "سال نو یهودی را به زبان عبری" به اشغالگران فلسطین تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، عبدالله بن زاید روز شنبه در این توئیت به زبان عبری با درج این کلمه عبری (שנה טובה) به معنای "سال نو خوش" یا "سال نو مبارک"، پنج هزار و ۷۸۰ مین سال جدید یهودی را به صهیونیست های سرزمین اشغالی فلسطین تبریک گفت. 

این تبریک از سوی وزیر خارجه امارات در حالی صورت گرفته که مردم فلسطین سالهاست  در سرزمین های اشغالی توسط رژیم صهیونیستی تحت فشار و محاصره قرار گرفته اند و برای برگزاری مناسک دینی و ملی خود تحت فشار قرار داشته و با محدودیت ها و موانع زیادی مواجه هستند. 

طبق تقویم یهودی دیروز (جمعه) اولین روز سال جدید عبری بود. 

امارات همراه با بحرین روز ۱۵ سپتامبر طی مراسمی که در کاخ سفید برگزار شد، با امضای توافق نامه‌ای با رژیم صهیونیستی بصورت رسمی روابط دیپلماتیک خود با این رژیم را برقرار کردند.  

امارات پس از مصر (۱۹۷۹) و اردن (۱۹۹۴) به عنوان سومین کشور عربی است که روابط با رژیم صهیونیستی را برقرار کرد. پس از امارات، بحرین چهارمین کشوری بود که به جمع این کشورها پیوست.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha