۲۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۹
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84044506
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش در کوه کَر جهرم همچنان می‌تازد

شیراز- ایرنا- شدت آتشی که از سه‌شنبه گذشته (۲۵ شهریور) در کوه کر از ارتفاعات بخش سیمکان شهرستان جهرم روشن شده است، این روزها از داخل شهر جهرم هم پیداست و همچنان یک نفس می‌سوزاند و جلو می‌رود.

سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان جهرم شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود تلاش نیروهای مردمی، منابع طبیعی، بسیج، نیروهای تیپ نیروی مخصوص ۳۳ المهدی و طبیعت‌دوستان، آتش که از سه‌شنبه هفته پیش دامنگیر کوه کَر سیمکان شده همچنان ادامه دارد.

مسعود طاهری قیری افزود: از آنجا که مسیر رسیدن به محل آتش سوزی چندین ساعت زمان می برد و از توان نیروها کم می‌کند، تقاضای بالگرد کردیم تا بتوانیم با اعزام هوایی نیروها هر چه سریعتر موفق به نشاندن آتش شویم.

فرماندار ویژه جهرم نیز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وسعت و حجم آتش‌سوزی زیاد و منطقه سخت گذر ، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا امروز آتش را مهار کنیم.

مهدی شفیعیان افزود: دیروز دو بالگرد به محل اعزام شدند که متأسفانه آتش مهار نشد.

شفیعیان گفت: نیروهای حرفه‌ای برای مهار آتش از چند شهرستان استان فراخوانده شده‌اند و هم اکنون در محل آماده هستند و در حال تلاش برای مهاریم که با حضور بالگردهای آبپاش برای دومین روز پیاپی که صبح فردا از اصفهان عازم جهرم می‌شوند این آتش‌سوزی گسترده خاموش خواهد شد.

تصاویر و فیلم‌های منتشرشده نشان از آتش‌گرفتن درختان جنگلی و دود بسیار در این منطقه دارد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =