۲۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۹
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84044506
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آتش در کوه کَر جهرم همچنان می‌تازد

شیراز- ایرنا- شدت آتشی که از سه‌شنبه گذشته (۲۵ شهریور) در کوه کر از ارتفاعات بخش سیمکان شهرستان جهرم روشن شده است، این روزها از داخل شهر جهرم هم پیداست و همچنان یک نفس می‌سوزاند و جلو می‌رود.

سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان جهرم شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود تلاش نیروهای مردمی، منابع طبیعی، بسیج، نیروهای تیپ نیروی مخصوص ۳۳ المهدی و طبیعت‌دوستان، آتش که از سه‌شنبه هفته پیش دامنگیر کوه کَر سیمکان شده همچنان ادامه دارد.

مسعود طاهری قیری افزود: از آنجا که مسیر رسیدن به محل آتش سوزی چندین ساعت زمان می برد و از توان نیروها کم می‌کند، تقاضای بالگرد کردیم تا بتوانیم با اعزام هوایی نیروها هر چه سریعتر موفق به نشاندن آتش شویم.

فرماندار ویژه جهرم نیز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وسعت و حجم آتش‌سوزی زیاد و منطقه سخت گذر ، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا امروز آتش را مهار کنیم.

مهدی شفیعیان افزود: دیروز دو بالگرد به محل اعزام شدند که متأسفانه آتش مهار نشد.

شفیعیان گفت: نیروهای حرفه‌ای برای مهار آتش از چند شهرستان استان فراخوانده شده‌اند و هم اکنون در محل آماده هستند و در حال تلاش برای مهاریم که با حضور بالگردهای آبپاش برای دومین روز پیاپی که صبح فردا از اصفهان عازم جهرم می‌شوند این آتش‌سوزی گسترده خاموش خواهد شد.

تصاویر و فیلم‌های منتشرشده نشان از آتش‌گرفتن درختان جنگلی و دود بسیار در این منطقه دارد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha