همایش شکوه ایثار در همدان برگزار می‌شود

همدان ـ ایرنا ـ سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان گفت: «همایش شکوه ایثار» با هدف تقدیر از مادران و همسران شهدا و ایثارگران در این استان همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

احمد عباسیه بزرگی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تقویت روحیه ایثار و ترویج فرهنگ شهادت از برنامه‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است، افزود: این همایش همزمان با سراسر کشور با هدف نمایان‌سازی نقش زنان و مادران در دفاع مقدس اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: مادران و همسران شهدا و ایثارگران با پیروی از فرهنگ عاشورا، فرزندان و همسران خود را راهی میدانی کردند که در آن از جان و خون خود گذشتند، همانند حماسه ماندگار عاشورا که خانواده اباعبدالله(ع) و حضرت زینب(س) رقم زدند.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان ادامه داد: باید از نسلی که توانستند این دفاع را به وجود آورده و مقدس بودن آن را تثبیت کنند امانت داری کرد.

عباسیه بزرگی با تاکید بر اینکه شهدا هدایت‌گر انسان بوده و نسل جوان امروز باید از سیره شهدا الگو بگیرد، یادآور شد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ضامن بقا نظام و انقلاب و سربلندی ملت است.

وی عنوان کرد: مکتب سردار شهید قاسم سلیمانی محور برگزاری برنامه‌ها در چهل سالگی دفاع مقدس است، زیرا همین مکتب بود که ۴۰ سال پیش افرادی همچون حسین فهمیده را به سردار قاسم سلیمانی‌ها تبدیل کرد.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان اظهار داشت: ما امروز با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، افرادی همچون سلیمانی و حججی کم نداریم که فریاد آنها لرزه بر اندام دشمنان عالم می‌اندازد.

عباسیه بزرگی تاکید کرد:: برنامه عطر افشانی و غبارروبی گلزار شهدا با عنوان «میهمانی لاله‌ها» روز پنج شنبه در تمام نقاط استان با حضور مسوولان و چهره‌های ارشد نظامی اجرا می‌شود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید در هفته دفاع مقدس را دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر با عنوان «طرح سپاس» عنوان کرد و پیش بینی کرد: امسال همزمان با در این هفته از خانواده یک هزار شهید در استان سرکشی شود.

عباسیه بزرگی ادامه داد: در این طرح، مسوولان اداره‌ها و دستگاههای دولتی هریک با خانواده شهدای مجموعه خود دیدار دارند.

وی از برنامه «تجلیل از مدافعان سلامت» خبر داد و اعلام کرد: در این طرح، جانبازان و ایثارگران ادارات مختلف در محل کار از مدافعان سلامت تجلیل و قدردانی می کنند.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان از برپایی مراسم «شبی با این ستاره‌ها» در گلزار شهدای استان با حضور راویان دوران دفاع مقدس خبر داد و گفت: نباید فراموش کرد که هر آنچه در کنار شهدا باشد، پربرکت خواهد بود.

عباسیه بزرگی خاطر نشان کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان و تبلیغات محیطی از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این ایام است.

وی اضافه کرد: اسناد و مکتوبات به جای مانده از شهدا در حال جمع آوری در حوزه‌های مختلف است که به زودی آمار قطعی اعلام می‌شود و نیز تعمیر و بازسازی مزار شهدا از دیگر اقدامات در حال پیگیری این مجموعه است.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور آغاز می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =