رأی‌گیری زودهنگام انتخابات در ۴ ایالت آمریکا آغاز شد

تهران- ایرنا- رأی‌گیری زودهنگام انتخابات آمریکا روز جمعه در چهار ایالت مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ آغاز شد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، افرادی که برای رأی‌دهی غیابی ثبت‌نام کرده‌اند، تا یک روز پیش از انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) این امکان را دارند که به صورت پستی یا با حضور در حوزه‌های رأی‌گیری برگه‌های خود را به صندوق بیندازند.
رأی‌گیری زودهنگام در مینه‌سوتا در حالی آغاز شده که قرار است «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها روز جمعه به وقت محلی گردهمایی انتخاباتی برگزار کنند.
«هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در مینه‌سوتا پیروز شد اما ستاد انتخاباتی ترامپ امیدوار است که این بار، اکثریت آرا را در این ایالت به دست آورد.
نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بایدن در این ایالت با ۱۷ درصد پیشتاز است و این بار نیز احتمالاً نامزد دموکرات در مینه‌سوتا به پیروزی می‌رسد.
همچنین نتایج نظرسنجی‌های سراسری نشان می‌دهد که بایدن با اختلاف زیادی پیشتاز است.
به نوشته هیل، تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که رأی‌دهندگان در شهر ریچموند ایالت ویرجینیا صف‌های طولانی برای اندختن رأی خود به صندوق‌ها تشکیل داده‌اند.
قرار است رأی‌گیری زودهنگام در ایالت‌های نیوجرسی، میشیگان، ورمونت و ایلینوی از هفته آینده آغاز شود. همچنین رأی‌گیری زودهنگام در منطقه کلمبیا و ۲۹ ایالت دیگر از ماه اکتبر شروع می‌شود.
رای‌گیری زودهنگام در حالی انجام می‌شود که با توجه به شیوع کرونا نگرانی‌های زیادی درباره رأی‌دهی حضوری ایجاد شده است. انتظار می‌رود در این دوره، شمار بیشتری از رأی‌دهندگان به رأی‌گیری پستی روی آورند.
ترامپ مخالفت خود را با رأی‌گیری پستی اعلام کرده و گفته که احتمال تقلب در این شیوه رأی‌گیری زیاد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =