۲۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84044400
۲ نفر

برچسب‌ها

آفریقای جنوبی: از آرمان ملت فلسطین حمایت می‌کنیم

تهران- ایرنا- «نالیدی پاندور» وزیر خارجه آفریقای جنوبی روز جمعه در گفت ‌وگوی تلفنی با «ریاض المالکی» همتای فلسطینی خود تأکید کرد که کشورش از آرمان ملت فلسطین حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، پاندور در این تماس تلفنی گفت: آفریقای جنوبی تا تشکیل کشور مستقل فلسطینی و پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی، از آرمان فلسطین حمایت خواهد کرد.

وی به مردم فلسطین اطمینان داد که موضع کشورش در قبال مسأله فلسطین و حمایت کامل از فلسطینیان ثابت است.

وزیر خارجه آفریقای جنوبی همچنین گفت: تنها ملت فلسطین است که می‌تواند به اسم خود سخن بگوید و از طرف خود مذاکره کند.

باندور با تاکید بر اینکه کشورش با هر طرحی که دولت فلسطین خارج آن باشد یا آن را رد کند، همراهی نخواهد کرد، افزود: هر طرحی که حق فلسطینیان را به رسمیت نشناسد با موفقیت همراه نخواهد شد.

از سوی دیگر «ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین نیز به سازش حکام امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: اینکه برخی کشورهای عربی تسلیم دیکته‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شدند، به معنای آن است که این کشورها پذیرفته‌اند به ابزاری برای خدمت به «بنیامین نتانیاهو» تبدیل شوند.

وی همچنین از تحریم های آمریکا علیه فلسطینیان انتقاد کرد و افزود: هدف این تحریم‌ها به زانو در آوردن فلسطینیان برای پذیرفتن طرح الحاق کرانه باختری و معامله قرن است.

سه‌شنبه شب در واشنگتن قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.

رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خود را عادی کرده و این دو کشور به همراه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه دادند که از حریم هوایی آن ها استفاده کنند؛ مسأله ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه و تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =