۲۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۰
کد خبرنگار: 2242
کد خبر: 84044300
۲ نفر

برچسب‌ها

مسابقات تنیس باشگاه های کشور در البرز پایان یافت

کرج - ایرنا - مسابقات تنیس جام حذفی باشگاه ها و دسته‌های آزاد کشور که دردهکده ی ورزشی چهارباغ استان البرز در جریان بود، عصر جمعه با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

این دور از مسابقات به منظور بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و در بخش آقایان از روز دوشنبه(٢٤ شهریور) آغاز و سه روز متوالی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه داشت.

در این مسابقات که با شرکت ۱۶ تیم و بیش از ٥٠ تنیسور برتر کشور برگزار شد تیم  ولسرویس قهرمان یازدهمین دوره مسابقات تنیس جام حذفی باشگاه ها و دسته های آزاد کشور شد.

همچنین تیم توسعه امین دارو به نایب قهرمانی این دور از مسابقات دست یافت.

رییس فدراسیون تنیس در حاشیه این مسابقات به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات تنیس جام حذفی در سال ۹۸ در جزیره‌ی کیش در حال برگزاری بود که به خاطر شیوع بیماری کرونا متوقف شد که البته کل ورزش تحت الشعاع این ویروس قرار گرفت.

داود عزیزی افزود: از آنجایی که فدراسیون تنیس کشور تعهد داشت که  مسابقات نیمه تمام را به سرانجام برساند به عنوان اولین فدراسیون از ستاد کرونا و فدراسیون پزشکی ورزشی  کشور مجوز ادامه مسابقات را دریافت کرد. 

وی گفت: بر همین اساس مسابقات جام حذفی با ۱۶ تیم باقیمانده با رعایت تمامی شرایط و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

عزیزی از برگزاری مسابقات جام حذفی تنیس بانوان که قرار بود سال گذشته در کیش برگزار شود، در چند روز آینده در دهکده ورزشی چهارباغ استان البرز با حضور ۴۳ تیم خبر داد و گفت: مجوز تغییر بازیکن نیز به تیم ها داده شده تا قبل از برگزاری  مسابقات بازیکنان خود را در صورت صلاحدید  تغییر داده و وارد مسابقات شوند.

وی گفت: در آینده‌ای نزدیک نیز فدراسیون تنیس بر اساس مکاتباتی که با وزارت  امور خارجه انجام داده و موافقت آنها را کسب کرده، جام دیپلمات ها را برگزار می کند.

رییس فدراسیون تنیس کشور درخصوص  برگزاری مسابقات لیگ تنیس نیز اظهار داشت: ظرف یک هفته آینده زمان آغاز لیگ تنیس سال ۹۹ نیز با نظر ستاد کرونا اعلام می شود اما با توجه به شیوع کرونا به احتمال  به صورت متمرکز در یک نقطه برگزار خواهد شد تا رفت و آمد بین استان‌ها صورت نگیرد چرا که همین رفت و آمدها ناخودآگاه باعث بیماری خواهد شد و طبیعتا حفظ جان بازیکنان برای ما خیلی مهمتر از مسابقات است.

 معاون پارلمانی و حقوقی وزیر ورزش و جوانان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره از مسابقات گفت: بسیار خوشحالم که بعد از مدتها یکی از فدراسیون‌های فعال ما مسابقات جام حذفی خود را با نام سردار دلها سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار کرد.

جمشید تقی زاده افزود: اجازه برگزاری مسابقات تنیس از سوی ستاد کرونا به عنوان تنها رشته بعد از ۶ ماه، نشان دهنده این است که ستاد کرونا نگاه ویژه‌ای به این قضایا دارد و امیدواریم که

 رسانه‌ها نیز بیشتر کمک کرده تا کارنامه‌ی خوبی برای بخش‌های ورزشی‌مان داشته باشیم.

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان در ارتباط با برگزاری مسابقات دیگر ورزش ها گفت: وزیر ورزش در تلاش است تا با پیگیری و برنامه ریزی‌ رشته‌های مختلف نیز مسابقات خود را یکی پس از دیگری با رعایت پروتکل‌هایی که ستاد کرونا تعریف خواهد کرد، برگزار نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =