معاون امداد و نجات: کرمان به دانشگاه امدادرسانی کشور تبدیل می‌شود

کرمان - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: استان کرمان با توجه به تنوع حادثه خیزی، به دانشگاه امدادرسانی حوادث برای سایر استان ها تبدیل می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدباقر محمدی روز جمعه در نشست شورای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان ضمن قدردانی از زحمات نیروهای امدادی این جمعیت افزود: استان کرمان با توجه به تنوع حادثه خیزی، دانشگاه امدادرسانی حوادث برای سایر استان ها است و آموزش‌های نوین و به روز در امر امدادرسانی برای امدادگران و نجاتگران ارائه می‌شود.

وی اظهار داشت: تیم های عملیاتی برای امدادرسانی در ساختمان های مرتفع به‌علت تفاوت نوع آوار آن با ساختمان‌های معمولی تشکیل شده است. 

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر گفت: بومی‌سازی آموزش‌ها در مناطق مختلف کشور در اولویت این جمعیت قرار دارد و هلال احمر در امر امدادرسانی و توزیع اقلام به فرهنگ‌ها و شرایط جغرافیایی باید توجه ویژه‌ای داشته باشد. 

وی عنوان کرد: آموزش فرمانداران و تبیین شرح وظایف جمعیت هلال احمر در بحث مدیریت بحران بسیار حائز اهمیت است زیرا باعث افزایش هماهنگی فرمانداران و جمعیت هلال احمر در حوادث و بحران ها می شود. 

محمدی تعاملات دستگاه ها را در امر امدادرسانی بسیار موثر دانست و افزود: می بایست اختلافات نهادها به حداقل برسد و هر دستگاهی به وظایف ذاتی خود را عمل کند امدادرسانی در حوادث موفق تر خواهد بود.

وی با اشاره به پهناوری استان کرمان تصریح کرد: بازدید از ۲۱ پایگاه و پیمایش بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر نشان از گستردگی محورهای مواصلاتی استان کرمان و شرایط سخت امدادرسانی نجاتگران را نشان می دهد. 

درخشش امدادگران و نجاتگران کرمانی در امدادرسانی‌های ملی 

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی امدادگران و نجاتگران این جمعیت استان کرمان در حوادث سیل خوزستان و زلزله کرمانشاه گفت: قطعا نیروهای امدادی هلال احمر کرمان با یادگیری آموزه های تخصصی امدادونجات آمادگی و مهارت های بسیار خوبی کسب کردند. 

وی با اشاره به محدودیت اعزام بالگردهای این جمعیت در حوادث آتش سوزی بیان داشت: جمعیت هلال احمر در حوادث آتش سوزی به عنوان دستگاه پشتیبان وارد عملیات می شود. 

وی افزود: با توجه به شرایط تحریم در کشور از ۲۸ بالگرد ، ۸ بالگرد زمین گیر شده و تعدادی نیز در ماه های آینده ممکن است دچار مشکل شوند. 

محمدی با اشاره به تقویت و تجهیزات انفرادی امدادگران و انبارهای امدادی تا قبل از فرا رسیدن فصل سرما خاطرنشان کرد: انبارهای امدادی و شعب جمعیت هلال احمر در استان کرمان جانمایی بسیار مناسبی دارند.

وی اخبار در بحران ها و اطلاع رسانی در بحث امدادرسانی را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: در بحث مستندسازی و اطلاع رسانی سایر دستگاه ها نیز باید جمعیت هلال احمر را همراهی کنند.

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر با هدف بازدید و سرکشی از پایگاه های امدادونجات، انبارهای امدادی و دیدار با امدادگران و نجاتگران به استان کرمان سفر کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =