اعتراض کمیته برگزاری المپیک توکیو به تحقیقات دانشگاه آکسفورد

تهران- ایرنا- کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو با انتشار بیانیه‌ای و در اعتراض به نتایج تحقیقات دانشگاه آکسفورد مبنی بر اینکه این بازی‌ها پرهزینه‌ترین رویداد المپیکی تاریخ است، این موضوع را نادرست اعلام کردند.

محققین دانشگاه آکسفورد انگلستان طی تحقیقات خود و نتایج آن که به صورت عمومی انتشار یافته است، اعلام کردند که بازی‌های المپیک توکیو۲۰۲۰ «پرهزینه‌ترین» رویداد ‌المپیکی خواهد بود که مبلغی بالغ بر بیش از ۱۵ میلیارد دلار برای آن صرف شده است.

«توشیرو موتو» مدیر اجرایی کمیته برگزاری بازی‌های المپیک 2020 توکیو در واکنش به این تحقیق، ضمن رد نتایج آن ارقام و آمار اعلام شده در این پژوهش را فاقد مبنای صحیح مالی دانست و از ارائه توضیحات بیشتر در این مقطع زمانی خودداری کرد.

آخرین هزینه اعلام شده توسط توکیو ۲۰۲۰ در دسامبر ۲۰۱۹ مبلغی بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار بوده است که بر طبق برآورد کمیته بین‌المللی المپیک IOC هزینه‌های ناشی از تعویق بازی‌ها ۸۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است و این در حالی است که ژاپنی‌ها همچنان هزینه‌های مازاد داخلی خود را اعلام نکرده‌اند.

از سوی دیگر نیز، دولت ژاپن در تعامل با بدنه ورزش این کشور و کمیته برگزاری در حال تهیه یک برنامه به منظور کاهش میزان هزینه‌های ناشی از تعویق المپیک توکیو و برگزاری رویداد هستند که نتایج آن تا پایان سال‌ جاری میلادی اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =