۶۲ کشور جهان مقصد صدور کالاهای خراسان رضوی است

مشهد- ایرنا- ناظر گمرکات خراسان رضوی به صدور کالاهای این استان ظرف پنج ماه نخست امسال به ۶۲ کشور جهان اشاره و بیان کرد: ۹۵ درصد ارزش این کالاهای صادراتی مربوط به ۱۱ کشور است.

امید جهانخواه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تراز بازرگانی خراسان رضوی ظرف این مدت مثبت بوده و به ۳۷۰ میلیون دلار رسیده است.

وی بدون اشاره به نام کشورهای مقصد صادرات، ادامه داد: ۹۶۶ هزار تن کالا به ارزش ۵۱۹ میلیون دلار ظرف این مدت از خراسان رضوی صادر شده که متوسط قیمت هر تن آن ۵۳۷ دلار بود. 

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: همچنین ظرف پنج ماه نخست امسال ۶۳ هزار تن کالا به ارزش ۱۴۹ میلیون دلار وارد این استان شد که متوسط قیمت هر تن آن دو هزار و ۳۶۵ دلار است.

وی "زعفران، میله‌های آهنی یا فولادی، پسته، گوشت مرغ، رب گوجه‌فرنگی، کفپوش و پوشاک" را عمده کالای صادراتی از خراسان رضوی و "گوشی تلفن همراه، پنبه، اساس کولا، کلرور پتاسیم، ابریشم خام، قهوه، ماشین‌آلات و عدس" را عمده کالاهای وارداتی به این استان برشمرد.

خراسان رضوی در شمال شرق کشور ۸۳۳ کیلومتر مرز زمینی دارد که طولانی‌ترین آن با ترکمنستان به طول ۵۳۱ کیلومتر است. این استان با کشور افغانستان نیز ۳۰۲ کیلومتر مرز دارد. 

خراسان رضوی پنج گمرک شامل "لطف‌آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون و مشهد" و دو بازارچه مرزی در تایباد واقع در مرز افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =