۷۰۰ جلد کتاب به روستاهای سقز اهدا شد

سنندج - ایرنا - نماینده کانون‌های فرهنگی مساجد سقز گفت: بیش از ۷۰۰ جلد کتاب از طرف خیرین و دفتر برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتابخانه روستاهای این شهرستان اهدا شد.

سلیمان سپی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعدادی کتاب امروز به کتابخانه انجمن همیاران جوانان روستایی آلتون سفلی با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی و دسترسی ساکنان روستا به منابع علمی و فرهنگی اهدا شد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۰۰ جلد کتاب از طرف خیرین کتابخانه ساز و دفتر برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد دریافت و به روستاهای اهدا شده است، افزود: این کتاب‌ها در روستاهای سرا، اینچکه، چاپان علیا و سلیمان‌کندی، احمدآباد و آلتون سفلی توزیع شده است.

سپی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان اهالی روستاها علاقمند به کتاب و کتابخوانی هستند، یادآور شد: کتاب‌های توزیع شده بیشتر در زمینه کودکان و نوجوانان بود اما در بین آنها عناوینی همچون رمان، تاریخی، فلسفی و ادبی نیز وجود داشت.

نماینده کانون‌های فرهنگی مساجد سقز، استقبال از کتاب توسط مردم روستاها و نهادهای مردمی را خوب دانست و اضافه کرد: هر روستا، مکانی را برای کتابخانه تعیین کرده اند، مثلا بیشتر روستاها اتاقی در مسجد را به کتابخانه روستا اختصاص داده و مشغول مطالعه هستند.

وی این فعالیت ها را در راستای ترویج و بستر سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد و گفت: عملا ترویج و ایجاد اشتیاق به مطالعه مهمترین راه یادگیری و بینش و نگرش اجتماعی است، نیازمند افرادی دلسوز، فعال و مربیانی با انگیزه و تلاشگر است لذا امیدوارم نهادهای مختلف در این زمینه اقاماتی انجام دهند و روستاها را مورد حمایت و توجه قرار دهند.

شهرستان سقز دارای ۲۷۴ روستا و چهار بخش زیویه، سرشیو، امام و مرکزی است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =