تاکید بورل بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی

لندن – ایرنا – هم‌زمان با عادی سازی روابط دیپلماتیک شماری از کشورهای عرب خاورمیانه با رژیم اشغال‌گر قدس «جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در تماس تلفنی با «گابی اشکنازی» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی بر لزوم «از سرگیری مذاکرات معنادار میان اسرائیل و فلسطین در راستای دستیابی به راه حل تشکیل دو کشور» تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، بورل تصریح کرد که راه حل نهایی میان دو طرف باید پارامترها و قوانین بین‌المللی را مد نظر قرار دهد. 

دو طرف همچنین درباره آخرین تحولات منطقه رایزنی و طرف اروپایی از عادی سازی روابط میان تل‌آویو با امارات متحده عربی و بحرین استقبال کرد.

بورل عنوان کرد که اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای در راستای رسیدن به صلح و آبادانی در خاورمیانه‌ آمادگی دارد.

 سه‌شنبه شب در واشنگتن قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.

رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خود را عادی کرده و این ۲ کشور به همراه عربستان به هواپیماهای رژیم اسرائیل اجازه دادند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند؛ مساله‌ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان ۲ طرف انجام شد که واکنش شدید مردم برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =