نتانیاهو مدعی سازش دیگر کشورها با رژیم صهیونیستی شد

تهران- ایرنا- نخست وزیر رژیم صهیونیستی با یادآوری توافق اخیر امارات و بحرین با رژیم تل آویو ادعا کرد که دامنه صلح با این رژیم گسترش می یابد و کشورهای دیگری را شامل خواهد شد.

به گزارش روز جمعه شبکه خبری اسکای نیوز، بنیامین نتانیاهو در توئیتی نوشت: ما در واشنگتن تاریخ ساختیم، چرا که دو توافقنامه تاریخی صلح با امارات و بحرین امضا کردیم.

وی افزود: نخستین ثمره این دو توافق را با هم مشاهده خواهیم کرد و این روند برای نسل های آینده باقی خواهد ماند.

نتانیاهو گفت: دفتر سرمایه گذاری های امارات روز گذشته اعلام کرد که اولین شعبه خود را در اسرائیل باز خواهد کرد. به نظر می رسد این صلح واقعی و صلح در برابر صلح است.

وی همچنین ادعا کرد: ما عصر نوینی از صلح در خاورمیانه را آغاز کردیم و تلاش های ایران و وکلای آن در غزه و لبنان برای جلوگیری از گسترش دامنه صلح، سودمند نخواهد بود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: هر کسی را که به ما لطمه بزند مورد حمله قرار می دهیم و دامنه صلح را گسترش خواهیم داد تا کشورهای دیگری را شامل شود، اکنون اعلام می کنم که کشورهای دیگری نیز مطرح خواهند بود.

سه‌شنبه شب در واشنگتن قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.

رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خود را عادی کرده و این ۲ کشور به همراه عربستان به هواپیماهای رژیم اسرائیل اجازه دادند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند؛ مساله‌ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان ۲ طرف انجام شد که واکنش شدید مردم برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =