۲۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۸
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 84044177
۲ نفر

برچسب‌ها

پاکسازی بلندترین خیابان خاورمیانه از  "فیلتر سیگار"

تهران-ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران به همراه فعالان مدنی و سازمان های مردم نهاد، در روز جهانی زمین پاک، با شعار شهر بدون ته سیگار، به جمع آوری فیلتر سیگار از خیابان ولیعصر(عج) اقدام کردند.

به گزارش روز جمعه معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مراسم گرامیداشت روز جهانی زمین پاک، امروز با حضور تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بوستان ملت تهران، به همت ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

در این رویداد محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، حجت نظری، رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد، الهام فخاری، رییس کمیته اجتماعی شورا، سید آرش حسینی میلانی، رییس کمیته محیط زیست شورا و شهربانو امانی، رییس کمیته تی. او. دی شورا، و همچنین علیرضا کفش کنان، معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری و جمع کثیری از  فعالین مدنی و محیط زیستی برگزار شد.

ته سیگار ماده ای بسیار مضر برای طبیعت است

«حجت نظری»، رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شورا در خصوص این برنامه، گفت: هر ساله به مناسبت روز جهانی زمین پاک، برنامه هایی در شهرهای مختلف جهان برگزار می‌شود و هر ساله، شعاری برای این رویداد اختصاص داده می‌شود، شعار مراسم امسال هم «شهر بدون ته سیگار» است.

وی در خصوص برگزاری برنامه امسال بیان کرد: امسال با حضور سازمان های مردم نهاد، و با همت ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت  سازمان های مردم نهاد شهر تهران، که زیر مجموعه شورای اسلامی شهر است، رویدادی را در بزرگترین خیابان خاورمیانه، یعنی خیابان ولیعصر برای جمع آوری ته سیگار برگزار کردیم.

نظری ادامه داد: این رویداد با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر و تعدادی از سازمان های مردم نهاد، و فعالین مدنی و فعالین محیط زیستی برگزار شد. و با چند اکیپ تقریبا از ابتدا تا انتهای خیابان ولیعصر را از ته سیگار پاکسازی نمودیم.

عضو شورای تهران در مورد خطرات ته سیگار برای محیط زیست، توضیح داد: وقتی ته سیگار به روی زمین می افتد، و با آب برخورد می‌کند، یک متر مکعب از خاک اطراف خود را آلوده می‌کند. و این اتفاق بسیار برای محیط زیست مضر است، چرا که چوب پنبه ته سیگار به واسطه فعل و انفعالات شیمیایی که در تولیدش صورت می‌گیرد، بسیار دیرتر از دیگر مواد جذب طبیعت می‌شود، و فضا را آلوده می‌کند.

وی عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از شهروندان نمی‌دانند، که ته سیگار از بسیاری زباله ها برای طبیعت مضرتر است. لذا شاید اقدام امروز بتواند این پیام را به بسیاری از شهروندان بدهد، که نباید ته سیگار را به روی زمین انداخت.

در این روز اعضای شورای شهر و فعالان مدنی و محیط زیستی به هفت گروه تقسیم شده، و هرکدام به پاکسازی بخشی از خیابان ولیعصر از ته سیگار پرداختند.

روز زمین پاک، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست کرهٔ زمین است. این روز دو بار در سال، یک بار در بهار در نیمکره شمالی و بار دیگر در فصل پاییز در نیمکره جنوبی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =