۲۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 84044127
۳ نفر

برچسب‌ها

محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خطیبان نماز جمعه شهرهای مراکز شهرستان‌های استان بوشهر بر ضرورت ایستادگی مردم در مقابل زیاده خواهی دشمن، گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ننگین بودن عادی سازی روابط بحرین و امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی و برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم تاکید کردند.

دیر

به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت بندر دیر گفت: علت دشمنی استکبار جهانی با نظام جمهوری اسلامی ایستادگی مردم این کشور است.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر دیر افزود: حضرت زبنب (س) نیز با ایستادگی خود اسلام را نجات و پیام عاشورا را انتقال داد.

وی بیان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور هشت سال رشادت  ملت ایران در برابر دنیای استکبار است که در این جنگ دوستان و دشمنان نظام شناخته و ابهت شرق و غرب شکسته شد.

امام جمعه موقت دیر ضمن محکوم کردن هتک حرمت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) گفت: رابطه کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی با هدف ادامه حیات آمریکا و اسرائیل است.

کنگان

امام جمعه کنگان گفت: دشمن تلاش می‌کند با سیاه نمایی و اختلاف افکنی بین قوای سه گانه کارهای بزرگ نظام را کوچک نشان دهد و به جامعه القا کند تمام فشارهای اقتصادی به دلیل نبود ارتباط بین ایران و آمریکاست.

حجت الاسلام محمود محمودی اضافه کرد: در همین راستا قوای سه گانه برای حل مشکلات معیشتی مردم باید چاره اندیشی اساسی کنند و میدان را برای توطئه و سوء استفاده دشمن باز نگذارند.

وی ادامه داد: افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن، ارز، خودرو و سکه بر دیگرکالاها نیز تاثیر گذاشته است.

امام جمعه کنگان گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یک ضرورت است تا فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه زنده و همگان بویژه نسل جدید با گذشته خود آشنا و به آن افتخار کنند.

وی افزود: به برکت هشت سال دفاع مقدس امروز جمهوری اسلامی ایران جزء قدرت‌های اول منطقه به شمار می‌رود به همین دلیل است که دشمن تلاش می‌کند امنیت کشور را بعنوان مهمترین مولفه آرامش و آسایش مخدوش کند اما به فضل الهی تاکنون ناکام مانده است.

محمودی اضافه کرد: ایران هراسی، برنامه ریزی برای تخریب چهره‌های برتر نیروهای مسلح ، سوء استفاده از برخی خطاهای انسانی، تشدید تحریم‌ها و فشار اقتصادی، ترور شخصیتی چهره‌های مقاومت، ساقط نمودن قدرت نظامی و موشکی ایران مقتدر از مهمترین پروژه‌های دشمن برای حذف امنیت در ایران و ضربه زدن به نظام است.

وی گفت: با وجود همه مشکلات در چند ماه گذشته حوزه سلامت در مبارزه با ویروس منحوس کرونا کارنامه درخشانی داشته است.

امام جمعه کنگان اظهار کرد: دشمن تلاش می‌کند مسائل حوزه سلامت را سیاسی کند و برای رسیدن به این هدف اقداماتی از قبیل شایعه کمبود واکسن آنفولانزا، تشدید تحرک‌هایی در بازار سیاه، گران کردن و احتکار دارو و فروش داروهای تقلبی را انجام می‌دهد که دولت و دیگر قوا بایستی جلوی این اقدام‌ها را بگیرند.

محمودی با اشاره به فعالیت مدارس ، مراکز علمی و دانشگاهی و نیاز برخی دانش آموزان به وسایلی مانند نوشت افزار و تبلت بر ضرورت مشارکت خیران در تامین نیازهای دانش آموزان نیازمند تاکید کرد.

وی اقدام ننگین آل خلفیفه در بحرین در آشکار سازی و عادی سازی روابط با رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی مانند رژیم مرتجع امارات و انتقاد از وابستگی ذلت بار و کرنش نکبت بار آنها مقابل استکبار را محکوم کرد.

امام جمعه کنگان گفت: کشورهای ذره بینی و مرتجع عربی مانند امارات متحده عربی و بحرین که زلف خود را به زلف گندیده صهیونیست‌ها گره زده اند، بدانند اگر بخواهند کوچکترین غلطی کنند نیروهای مقتدر جمهوری اسلامی ایران آنها را از صفحه تاریخ محو خواهد ساخت.

وی با اشاره به رزمایش ذوالفقار ۹۹ از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مقتدر مسلح جمهوری اسلامی هر گونه چشم طمع به خاک ایران اسلامی را کور و پاسخ سخت و پشیمان کننده ای به کوچکترین تعرض خواهند داد.

براساس اعلام دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان بوشهروضعیت شیوع بیماری کرونا در ۱۰ شهر این استان شامل دیر، دیلم، بردخون، آبدان، امام حسن، جم، کنگان، سیراف، خورموج و کاکی نارنجی است و از هفته جاری نماز جمعه در آنها با حفظ فاصله گذاری اجتماعی اقامه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =