نماینده ولی فقیه درهرمزگان: دفاع مقدس پیوندی بین نسل‌هاست

بندرعباس-ایرنا-نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: رزمندگان جنگ تحمیلی فضای آن دوران را برای نوجوانان و جوانان امروز بازگو کنند زیرا دفاع مقدس پیوندی بین نسل‌هاست.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بندرعباس ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی افزود: این دوران طلایی برای ملت ایران با وجود همه تحریم‌های ظالمانه و خاطرات خرابی‌های جنگ و خون ریختن‌ها ولی برکاتی برای کشور داشته است.

وی بیان داشت: در دفاع مقدس تفاوت بین ظالم و مظلوم برای ملت ایران مشخص شد و باعث شد دوست و دشمن را بشناسیم و درک کنیم که باید در همه زمینه‌ها روی پای خود بایستیم.

خطیب نماز جمعه عبادی و سیاسی این هفته در بندرعباس خاطر نشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی، ایران را تحریم کردند اما این ملت توانستند ایستادگی را معنا کنند و ریشه‌های انقلاب در دوران دفاع مقدس مستحکم و روشن شد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار داشت: حتی دوران هشت سال جنگ تحمیلی ایران باعث شد که کشورهای درگیر جنگ‌های طولانی، جانی دوباره بگیرند و مقاومت را سرلوحه خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی‌زاده یادآور شد: دفاع مقدس روح انقلابی در ایران ایجاد کرد و ما با وجود ریختن خون‌های جوانان کشورمان حتی برای یک لحظه هم ناراضی و پشیمان نیستیم زیرا همچنان آرمان‌های امام راحل‌(ره) را ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: امروزه رسیدن به خودکفایی در زمینه تسلیحاتی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

وی خطاب به دستگاه‌های مختلف در استان گفت: هفته ارزشمند دفاع مقدس در شرایط ویروس کرونا هم نباید از یاد برده شود و در جلوی همه ادارات یک المان یا نمادی از این دوران نصب شود.

ابعاد ملی و بین‌المللی کنگره صحیفه سجادیه بنام مردم هرمزگان ثبت شد

امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته بیان داشت: برگزاری دهمین کنگره امام سجاد(ع) در این استان ابعاد ملی و بین‌المللی داشت که بنام مردم هرمزگان ثبت شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی‌زاده عنوان کرد: در این کنگره با ۱۵کشور مختلف رایزنی و در نتیجه بستر شعار گسترده‌ای از ترویج فرهنگ صحیفه سجادیه در جهان فراهم شد و همچنین نصف استان‌های کشور نیز به این کنگره متصل شدند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: کارهای بزرگی نیز پس از برگزاری دهمین کنگره امام سجاد(ع) صورت گرفت که در این زمینه نیز به زودی شاهد راه‌اندازی صحیفه‌شناسی در استان قم خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه این هفته شهر بندرعباس اضافه کرد: همچنین ۵۰ حافظ صحیفه سجادیه در بشاگرد یکی از دورترین مناطق محروم استان وجود دارد که از امامان جمعه در سراسر استان نیز درخواست میکنیم صحیفه‌خوانی را ترویج دهند تا مردم بیشتر با دعاهای نورانی امام سجاد(ع) آشنا شوند.

وی ابراز داشت: طی سال‌های گذشته ۱۵نفر از مراجع عظام و وتقلید در کشور برای کنگره پیام‌هایی ارسال کرده بودند که امسال هم ۳نفر از مراجع تقلید نیز پیام‌هایی داشتند.

تقوای الهی پیوندهای اجتماعی را مستحکم می‌کند

خطیب نماز جمعه این هفته شهر بندرعباس در ادامه سخنانش افزود: تقوای الهی یکی از مصادیق بسیار با اهمیت در جامعه اسلامی است که پیوندهای اجتماعی را مستحکم می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی‌زاده اظهار داشت: کارکنان ادارات و دستگاه‌های مختلف فعال در استان باید به امر به معروف و نهی از منکر توجه بیشتری داشته باشند و به درستی به وظایف خود در مقابل ارباب رجوع عمل کنند.

وی ادامه داد: هر انسانی باید برای کسب روزی حلال در زمان معین شده در محل کار حاضر شود و از وقت ندزدد زیرا آن زمان مربوط به انجام دادن امورات مردم است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اذعان داشت: منفعت طلبی، رعابت نکردن حق تقدم و بی‌توجهی به راه‌اندازی کارهای مردم باید در دستگاه‌های دولتی از بین برود.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های مختلف استان گفت: هر چند که وظایف مدیریت بسیار است اما برای حل مشکلات ارباب رجوع‌ها یک روز در هفته را به ملاقات حضوری اختصاص دهید.

امام جمعه شهر بندرعباس در پایان تصریح کرد: باید پاکیزگی در ادارات، ایجاد محل مناسب انتظار برای ارباب رجوع، رسیدگی به شکایات مردم و کاهش زمان پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان در همه دستگاه‌ها رعایت شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =