خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه خراسان رضوی در خطبه‌های خود با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا اعلام کردند هر دو حزب آمریکا مثل هم هستند و گرگ همیشه گرگ است و با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، آمریکا هیچ کاری در برابر ایران نمی‌تواند انجام دهد.

فریمان- امام جمعه فریمان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به انتخابات آینده آمریکا گفت: ترامپ برای این که در انتخابات آبان ماه برنده شود تلاش می‌کند یک کار مهم و چشمگیر انجام دهد و در این هفت هفته یک پیروزی بین المللی برای خود رقم بزند و یکی همین مساله عادی سازی روابط اسرائیل با کشورهای اسلامی بود که پوست خربزه  زیر پای دو کشور بحرین و امارات انداخت و نتیجه آن اعتراض شدید همه کشورهای اسلامی حتی ترکیه بود.

حجت الاسلام سید مهدی معلمی افزود: ترامپ می‌خواهد بر روی ایران فشار بیاورد که پای میز مذاکره بنشیندو به همین خاطر تا حالا هر چه در چنته داشته رو کرده است و هیچ چیزی باقی نمانده که آمریکا تحریم نکرده باشد و در عین حال مردم ما با ایمان و وحدت کلمه و اتکال به خدای متعال تاکنون مشکلات را تحمل کردند و حتی در جهت خودکفایی و استقلال شاهد فعالیت‌های بسیار خوبی در کشور هستیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که با این ظرفیت‌هایی که در ایران اسلامی وجود دارد دشمن خارجی هیچ غلطی نمی تواند بکند به شرط این که مراقب خائنان داخلی باشیم.  آنهایی که در این شرایط اقتصادی هر روز با احتکار، اختلاس، رشوه و فساد اقتصادی هر روز و هر هفته بازار کشور را دستخوش نوسانات می کنند.

خواف- امام جمعه خواف هم  با اشاره به انتخابات آمریکا گفت: بعضی می‌خواهند انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا و ایران را با هم گره بزنند و می‌گویند راه حل مشکلات اقتصادی ایران بستگی به نتیجه انتخابات آمریکا دارد در حالی که باید بدانند گرگ همیشه گرگ است و آمریکا همیشه دشمن جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود.

حجت الاسلام ذبیح الله شمسیان با اشاره به شروع سال تحصیلی و موضوع سند ۲۰۳۰ هم گفت: این سند با ۱۷ آرمان و ویژگی در صدد حاکمیت جدیدی از سوی غرب است که با شیبی آرام و برنامه ‌های مدون همه ابعاد زندگی فرهنگی و اجتماعی انسانها را در هم می‌نوردد.

وی افزود: سند ۲۰۳۰ یعنی نفوذ غرب در مدارس و دانشگاهها و رهبری فرمودند این سند تربیت سرباز برای غرب است.

سبزوار- امام جمعه سبزوار هم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: مقاومت، پیروی ملت از ولایت فقیه و انسجام ملی رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس بود.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه سبزوار افزود: هدف دشمن از تهاجم نظامی به جمهوری اسلامی پس از ناکامی در طرح کودتاهای مختلف، فروپاشی نهال نوپای انقلاب اسلامی بود.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی هشت سال جنگ را آبرومندانه اداره کرد و اجازه نداد وجبی از خاک کشور به دست دشمنی  که از شرق و غرب حمایت و پشتیبانی اطلاعاتی می شد بیفتد و امروز نیز دشمن در پی توطئه‌های خطرناک است و اذناب داخلی آنها در پی شکاف بین مردم و ولایت فقیه هستند و این ایادی، رفاه آسایش و ارزانی را در گرو بله به آمریکا می دانند.

گناباد- امام جمعه گناباد هم عزت و استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور را از دستاوردهای مهم دوران دفاع مقدس یاد کرد.

حجت الاسلام  حسن صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه امروز گناباد با گرامی داشت هفته دفاع مقدس افزود: حماسه آفرینی رزمندگان اسلام و ایثارگران در جبهه های نبرد حق علیه  باطل و عوامل پیروزی ملت ایران در برابر دشمن متجاوز بعثی باید برای مردم و از جمله نسل نوجوان و جوان که آن دوران  را درک نکردند، تبیین  شود.

وی ادامه داد: برخی به شیوه های مختلف افتخارات رزمندگان اسلام در دوران  دفاع مقدس را زیر سوال می برند و ایران را آغاز کننده جنگ تحمیلی عنوان می کنند در حالی که حتی سازمان ملل متحد به صراحت عراق را آغازگر جنگ دانست و بعضی دیگر هم به غلط چنین بیان می کنند که گرچه عراق جنگ را آغاز کرد ولی لجبازی ایران موجب ادامه یافتن و طولانی شدن آن شد.

تربت‌حیدریه - امام جمعه موقت تربت‌حیدریه هم گفت: دفاع مقدس یکی‌از بزرگترین دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که عظمت ایرانیان را به جهان نشان داد.

حجت‌الاسلام محمد کازری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تربت‌حیدریه، از دفاع مقدس به عنوان برگی زرین در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد و افزود: رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی با اتحاد و همدلی و پیروی از ولی فقیه در برابر دشمن بعثی ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

وی اظهار داشت: مردم ایران ملتی پایدار و مقاوم هستند که برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی همچنان به دستاوردهای انقلاب وفادارند و در برابر زیاده خواهی‌های استکبار ایستاده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =