حزب مردم در سنای پاکستان نسبت به خطر جریان تکفیری هشدار داد

اسلام‌آباد - ایرنا - سناتور حزب مردم پاکستان روز جمعه در مجلس سنای این کشور با ابراز نگرانی نسبت به موج جدید قتل‌های هدفمند فرقه‌ای، نسبت به تهدید افراط گرایی و رشد جریان‌های تکفیری در پاکستان هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی حزب مردم پاکستان (PPP) در اسلام‌آباد، خانم سناتور «شیری رحمان» در جلسه علنی امروز مجلس سنای این کشور گفت: افراط گرایی مذهبی موضوعی بسیار حساس و البته تبعات خطرناکی برای کشور دارد.

وی از ریاست سنای پاکستان و نمایندگان این مجلس خواست تا به حوادث اخیر در این کشور مبنی بر اظهارات تحریک آمیز برخی از گروه‌های به اصطلاح مذهبی و همزمان ترور هدفمند شهروندان متعلق به جامعه شیعیان پاکستان، واکنش نشان دهند.

سناتور رحمان که به عنوان سفیر پاکستان در آمریکا نیز خدمت کرده است افزود: ما شاهد یک توطئه برنامه ریزی شده علیه اهل تشیع هستیم که پیروان آنان این روزها هدف حملات تروریستی قرار گرفته‌اند.

وی با ابراز نگرانی از تظاهرات‌های اخیر توسط گروه‌های غیرقانونی و افراط گرا در شهرهای پاکستان از جمله اسلام‌آباد (که یکی از این تجمعات روز گذشته در قلب پایتخت پاکستان برگزار شد)، از دولت این کشور خواست تا سیاست مشخصی برای برخورد با اقدامات تحریک آمیز و تامین امنیت شهروندان داشته باشد.

نماینده حزب مردم در مجلس سنای پاکستان، تشدید خشونت‌های فرقه گرایانه در موجب نگرانی شدید دانست و از دولت عمران خان خواست تا هرچه سریعتر با این پدیده مقابله کرده و عناصر وابسته به گروه‌های غیرقانونی را پاسخگو کند.

چهارشنبه گذشته فعالان سیاسی و مذهبی پاکستان در اعتراض به موج جدید حملات تروریستی و فرقه گرایانه که منجر به جان باختن تعدادی از شهروندان شیعه در این کشور شد، در شهر اسلام‌آباد دست به تجمع زدند.

دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین از احزاب پیشروی شیعیان پاکستان نیز پیش‌تر جان باختن چند تن از شیعیان در حمله هدفمند تروریستی را محکوم کرد و هشدار داد که تکفیری‌ها درصدد درگیر کردن پاکستان در فتنه و اختلاف های فرقه‌ای هستند.

علامه «راجا ناصر عباس جعفری» در بیانیه‌ای از «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان خواست تا دولت این کشور را برای برخورد با دشمنان صلح و برادری میان فرق اسلامی و عناصری که در کنار تکفیری‌ها سعی در گمراه کردن جامعه پاکستان را دارند، پاسخگو کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha