نجات معجزه آسای جوان تهرانی از چاه ۳۵ متری

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات معجزه آسای جوانی ۲۲ ساله در درون چاه ۳۵ متری خبر داد.

سید جلال ملکی روز جمعه درباره جزئیات این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ۱۰:۴۶ امروز حادثه سقوط در درون چاه به آدرس خیابان آذربایجان نرسیده به خیابان اردیبهشت به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران ۲ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: محل حادثه یک ساختمان در حال ساخت بود که بدلیل انجام آزمایشات خاک برای ساخت بنای جدید چاهی در قسمت حیاط این ساختمان به عمق ۳۵ حفر شده بود.

ملکی ادامه داد: بدلیل اینکه این چاه درپوش نداشت جوانی به هنگام عبور به داخل این چاه خشک سقوط کرد.

وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان در مدت ۴ دقیقه خود را به محل حادثه رساندند و فرد نجات گر آتش نشان با تجهیزات لازم خود را به انتهای چاه رساند و این جوان ۲۲ ساله را زنده اما مصدوم از دورن چاه به بیرون منتقل کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکید کرد: در حالی که همگان انتظار مرگ این جوان را داشتند این فرد به شکل معجزه آسایی از مرگ نجات یافت و فقط دچار مصدومیت جزیی شده بود که برای درمان در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت.

وی به مالکان اماکن در حال ساخت توصیه کرد اگر چاهی در محوطه کارگاهی وجود دارد حتما بر روی چاه درپوش گذاشته شود.

کارگاه تولید پارچه در آتش سوخت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در ادامه از حادثه آتش سوزی در یک کارگاه تولید خبر داد و گفت: شب گذشته یک کارگاه تولید پارچه بدلایل نامشخص دچار آتش سوزی شد که بلافاصله ماموران ۳ ایستگاه آتش نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی و خودروهای پشتیبانی به محل حادثه در خیابان جمهوری، نرسیده به میدان بهارستان، نبش کوچه ممتاز اعزام شدند.

وی افزود: با حضور آتش نشانان مشاهده شد که در یک ساختمان ۴ طبقه تجاری با کاربری تولید پارچه و تریکو در طبقه دوم این ساختمان یک کارگاه دچار آتش سوزی شده بود و تعدادی دستگاه ها و پارچه های انبار شده دچار آتش سوزی شده بود.

ملکی با بیان اینکه آتش کاملا شعله ور و در حال سرایت به سایر کارگاه های دیگر بود افزود: آتش نشانان وارد عملیات شدند و پس از دقایقی موفق شدند این آتش سوزی گسترده را در محل و بدون سرایت به اطراف مهار کنند.

به گفته وی، در این حادثه به فردی آسیب نرسید اما خسارت مالی زیادی به این کارگاه وارد شد.

ملکی علت این حادثه را در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی اعلام کرد و گفت: کارگاه های تولیدی همواره در معرض آتش سوزی قرار دارند که از مالکان این کارگاه ها می خواهیم نسبت به ارتقای سطح ایمنی این واحدهای تولیدی اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =