الحشد الشعبی حملات داعش به دیاله و سامرا را دفع کرد

بغداد - ایرنا - نیروهای الحشدالشعبی بامداد جمعه حملات جداگانه عناصر تروریستی داعش به مناطقی از استان دیاله و شهر سامرا را دفع کردند.

به گزارش ایرنا، مرکز اطلاع رسانی سازمان الحشدالشعبی اعلام کرد که نیروهای هنگ چهارم از تیپ 23 بسیج مردمی با آتش به موقع و پرحجم شبیخون بقایای گروه تروریستی داعش را در منطقه «العظیم» استان دیاله خنثی کردند.

این درگیری نیم ساعت ادامه داشت و پس از آن تروریست ها  ناچار به فرار شدند.

همچنین بامداد امروز، نیروهای تیپ 41  الحشد الشعبی حمله پسماندهای داعش به جنوب سامرا در استان صلاح الدین را خنثی کردند.

دسته ای از نیروهای تیپ 41 بسیج مردمی موفق شدند حمله تروریست ها به یگان های تیپ را در بخش عملیات صلاح الدین در منطقه «تل الذهاب» واقع در جنوب سامرا را خنثی کنند.

در بیانیه مرکز اطلاع رسانی سازمان الحشدالشعبی آمده است که این نیرو از تیپ 41 حمله ناجوانمردانه داعش را با شجاعت دفع کرد و تروریست ها با بر جا گذاشتن تلفات مجبور به عقب نشینی شدند.

عراق پس از سه سال جنگ خونین، در پایان سال ۲۰۱۷ پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

با این حال بقایای این گروه تروریستی همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی و شهروندان عراقی در مناطق دور افتاده در شمال، شرق و غرب این کشور هستند.

استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار» از کانون‌های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می‌رود.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده، ده‌ها عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =