واحدهای درسی نودانشجویان شهید بهشتی کاهش می‌یابد

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: از آنجایی که نودانشجویان اواسط ترم جدید در دانشگاه حضور می‌یابند، برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تعداد واحدهای درسی آنها کاهش یابد و نودانشجویان مقطع کارشناسی ۱۲ واحد و کارشناسی ارشد ۹ واحد بگذرانند.

سعدالله نصیری قیداری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا با اشاره به اقدامات انجام شده برای آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: این برنامه ریزی و کاهش واحدهای درسی برای این است که کیفیت ارائه دروس نیز حفظ شود. زمان حضور نودانشجویان در کلاس ها ۱.۵ برابر شده است تا تمام مبانی درسی آنها با کیفیت و حجم مطلوب ارائه شود.

وی تصریح کرد: دانشجویان تازه ورود به مدت یک تا دو هفته با سیستم هتلینگ در خوابگاه ها حضور پیدا می کنند و تمام جوانب از نظر ماسک، مواد ضدعفونی کننده و ناظران سلامت در نظر گرفته شده است تا سلامت دانشجویان تضمین شود.

نصیری قیداری افزود: برنامه ریزی های امسال با سال های گذشته متفاوت است؛ به عنوان مثال خوابگاه ها با ظرفیت حدود ۴۰ درصد فعال هستند و جمعیت اتاق های ۴ نفره به ۲ نفر و اتاق های سه نفره به یک نفر کاهش یافته است.

رییس دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: یک سازوکار هتلینگ در نظر گرفته ایم که دانشجویان در خوابگاه ها اسکان موقت شوند همچنین برخی اتاق ها را نیز به دانشجویانی اختصاص داده ایم که می خواهند به صورت موقت در دانشگاه حضور داشته باشند و فعالیت هایی درباره پروژه های پژوهشی، ارائه رساله و پایان نامه ها دارند.

نصیری قیداری درباره برنامه ریزی های انجام شده در خصوص نودانشجویان گفت: برنامه ریزی شده تا دانشجویان تازه ورود به مدت یک تا دو هفته در دانشگاه حضور پیدا کنند. در دانشگاه شهید بهشتی هزار و ۶۰۰ دانشجوی تازه ورود خوابگاهی در کنار دانشجویانی که نیاز به خوابگاه ندارند، پذیرش می شوند و تقسیم بندی کرده ایم که در طول ترم در دانشگاه و خوابگاه حضور داشته باشند.

وی اظهار داشت: کلاس های دانشجویان از ۲۲ شهریور ماه آغاز شده است و دانشجویان نوورود از ابتدای آبان ماه در دانشگاه حضور می یابند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =