بیم و امید استقلال بعد از پیروزی الشرطه؛ مرگ و زندگی در ۳۰ شهریور

تهران- ایرنا- پیروزی الشرطه عراق برابر الاهلی عربستان هم امکان حذف استقلال را زیاد کرد و هم شانس این تیم برای سرگروهی را زنده نگه داشت.

به گزارش ایرنا، شب گذشته (پنجشنبه) ۲ تیم الشرطه عراق و الاهلی عربستان دیدار برگشت خود را در گروه اول برگزار کردند. جدالی که در پایان با برتری ۲ بر یک نماینده عراق به اتمام رسید تا معادلات این گروه سه تیمی پیچیده‌تر شود.

با نتیجه‌ای که به دست آمد الاهلیِ از پیش صعود کرده همچنان ۶ امتیازی باقی ماند و نتوانست اولی خود را مسجل کند؛ این تیم عربستانی نخستین شکست خود را در این گروه تجربه کرد. در سوی مقابل تیم الشرطه با این پیروزی ارزشمند هم نخستین بُردش را دشت کرد و هم چهار امتیازی شد و موقتا جای استقلال را در رده دوم گرفت؛ البته با یک بازی بیشتر.

حالا استقلال بعد از ۲ بازی استراحت به خاطر انصراف تیم الوحده امارات، باید ۳۰ شهریور به مصاف الشرطه برود و سپس در دوم مهرماه با الاهلی عربستان پیکار کند. شاگردان مجید نامجو مطلق برای صعود می‌بایست تیم عراقی را حتما شکست دهند. این نتیجه صعود استقلال به یک هشتم نهایی را پیش از دیدار آخر قطعی می‌کند. نتیجه مساوی مقابل الشرطه کار را سخت می‌کند. آبی‌ها در آن صورت باید در هفته پایانی الاهلی را شکست دهند تا در شرایط مساوی تفاضلشان با الشرطه مقایسه شود و یک تیم به مرحله بعدی راه پیدا کند. پیروزی الشرطه هم که تکلیف گروه را پیش از انجام بازی آخر مشخص می‌کند و نماینده ایران حذف خواهد شد.

نکته مثبتی که پیروزی شب گذشته الشرطه داشت این بود که شاگردان مجید نامجو مطلق این فرصت را دارند تا با کسب ۲ پیروزی برابر رقبایشان در این گروه اول شوند و در مرحله بعدی به تیم دوم گروه دوم برخورد کنند. اتفاقات گروه دوم نشان می‌دهد که یکی از بین پاختاکور ازبکستان و شباب الاهلی امارات به احتمال زیاد در آن گروه دوم خواهند شد. در صورتی که استقلال دوم شود احتمالا باید با الهلال عربستان، مدافع عنوان قهرمانی دیدار داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =