فتح‌الفتوح دفاع مقدس امروز کار و تلاش جهادی است

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان تبلیغات اسلامی سمیرم گفت: فتح‌الفتوح دفاع مقدس امروز کار و تلاش جهادی برای مردم و بویژه اقشار حاشیه‌ای و محروم است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام میثم آقایی روز جمعه در جمع بسیجیان و پیشکسوتان جهاد و شهادت این شهرستان با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، افزود: دیروز رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی فاتح میدان‌های نبرد علیه مستکبران شدند و امروز ما باید با درس گرفتن از آنان در مسیر خدمت جهادی در این دوران سخت کرونایی و اقتصادی تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سال ۱۳۶۰ در چنین روزی لشکریان اسلام و ایران سوسنگرد خوزستان  را از چنگال بعثی‌ها نجات دادند و سال ۱۳۹۹ ما باید با تبعیت از ولایت سراسر ایران عزیز را با تکیه بر توان و نیروی داخلی به پیشرفت و تعالی روزافزون برسانیم.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی سمیرم با بیان اینکه روزهای ایثار و شهادت در همین شهرستان فراموش شدنی نیستند، ادامه داد: مردم آن زمان با جمعیتی انبوه در کنار مادران و پدران شهدا برای خاکسپاری حاضر می‌شدند و صحنه‌هایی حماسی، پرشور و معنویت خلق می‌کردند.

آقایی با تاکید بر ثبت و بازگویی این صحنه‌های ماندگار از هنرمندان منطقه خواست برای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت به شهرها و روستاهای مختلف سمیرم بروند و آثار هنری زیبایی برای جوانان امروز خلق کنند.

وی تصریح کرد: مجاهدان و رزمندگان زیادی از دوران دفاع مقدس داریم که دلاورانه جنگیدند و به سلامت از جبهه‌های جنگ برگشتند و امروز با توجه به درگیر شدن ما به کارهای روزمره فراموش شده‌اند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی سمیرم افزود: در همین شب گذشته گزارشی از رسانه ملی پخش شد که رزمنده‌ای در روستای رهیز در جنوب سمیرم ۳۵ سال است به خاطر آثار شیمیایی جنگ و شکنجه با شوک برقی چشم‌هایش را بر هر نگذاشته و نخوابیده است.

آقایی تاکید کرد: بسیاری از مردم همین شهرستان تا زمانی که گزارش پخش نشد اطلاعی از این موضوع نداشتند و امروز متوجه شدند و حالا نوبت کتاب نویسان و هنرمندان است که به سراغ این مردان جهادگر بروند و آثاری در این رابطه خلق کنند.

وی با تاکید بر تبیین دستاوردهای جنگ تحمیلی و گفتمان پایداری، خاطرنشان کرد: ایثار و شهادت هنر گفتمان مقاومت است و این مفاهیم، مهم‌ترین مؤلفه تأثیرگذار در پیروزی رزمندگان در نبرد هشت ساله بود و دفاع مقدس یک هویت ملی و تاریخ ساز انقلاب اسلامی است.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۲۲هزار بسیجی و ۱۰۰هزار جمعیت شهری، عشایری و روستایی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ ارتش متجاوز رژیم بعث عراق با عبور از مرزها به خاک میهن اسلامی حمله کرد. هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه آغاز و تا ۷ مهرماه ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =