رزمایش بسیج و دامپزشکی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - رزمایش مشترک خدمت‌رسانی بسیج و دامپزشکی همراه با ارایه خدمات رایگان توسط دامپزشکی خراسان جنوبی در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی از توافق همکاری سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی و اداره کل دامپزشکی در قالب زرمایش مشترک خدمت‌رسانی به مناسبت هفته دفاع مقدس از سی و یکم شهریور تا ششم مهر ماه امسال خبر داد.

بنابر اعلام اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی، محمد اصغرزاده گفت: در این رزمایش، عملیات توسط پرسنل فنی شبکه‌های دامپزشکی به صورت مستقیم و با همکاری بسیجیان انجام می‌شود.

وی افزود: خدمت‌رسانی به مردم و محرومان یکی از پرفضیلت‌ترین کارها در اسلام است که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بر آن شدیم با انجام عملیات و اقدامات پیشگیرانه و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات بسیج و دامپزشکی، نسبت به ارائه آموزش برای افزایش سطح آگاهی دامداران، معاینه رایگان دام، سم‌پاشی در اماکن دامی به منظور مبارزه علیه انگل‌های خارجی و ضدعفونی جایگاه دام برای مبارزه با بیماری‌های دامی در روستاهای محروم اقدام کنیم.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با توجه به اینکه حوزه ارائه خدمات بسیج و دامپزشکی شامل جغرافیای خاص نبوده و در هر مکان و زمان قابل ارائه است، بر استفاده از پتانسل بسیجیان در کنار همکاران دامپزشکی برای ارائه خدمت به دامداران که ضعیف‌ترین قشر جامعه هستند، تاکید کرد.

وی هدف از اجرای این طرح را در راستای اهداف سازمان دامپزشکی و جلوگیری از بروز و شیوع انواع بیماری‌های واگیر دامی و افزایش سطح آگاهی دامداران بخصوص در مناطق روستای و عشایری اعلام کرد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و حدود ۴۰ درصد جمعیت این استان در مناطق روستایی ساکن هستند.

این استان از قطب‌های پرورش دام و طیور در شرق کشور به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =