معارفه شبانه مرد فرانسوی؛ متخصص سوپرکاپ به بازی پرسپولیس رسید

تهران- ایرنا- «پاتریس کارتیرون»، سرمربی جدید تیم التعاون، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، در برابر پرسپولیس روی نیمکت خواهد نشست.

به گزارش ایرنا، آخرین تمرین تیم التعاون پیش از دیدار برابر پرسپولیس شب گذشته (پنجشنبه) برگزار شد و مهمترین اتفاق حضور سرمربی جدید این تیم در تمرینات بود.

«پاتریس کارتیرون» فرانسوی و ۵۰ ساله که روز گذشته به صورت رسمی هدایت التعاون عربستان را پذیرفته بود و جای سرمربی موقت این تیم یعنی «عبدالفتاح العسیری» را گرفته بود گویا مشکلی برای همراهی تیمش در برابر پرسپولیس ندارد چرا که در تمرینات حاضر شد و گویا تست کرونایش منفی بوده است.

این سرمربی فرانسوی در زمان بازیگری در پست دفاع بازی می‌کرد و معروف‌ترین تیمی که برایش توپ زد لیون بود. او در تیم‌های مختلفی مربیگری کرده است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم: کان فرانسه، دیژون فرانسه، تیم ملی مالی، مازمبه کنگو، وادی دگلای مصر، النصر عربستان، فونیکس آمریکا، الاهلی مصر، راجا کازابلانکای مراکش و الزمالک مصر.

کارتیرون قرارداد خود را با تیم مصری فسخ کرد و به عربستان آمد. اوج کار او با تیم مازمبه کنگو بود. جایی که این تیم را ۲ بار قهرمان لیگ کشور کرد و در سال ۲۰۱۵ به قهرمانی لیگ قهرمانان آفریقا رساند. او در راجا کازابلانکای مراکش و الزمالک مصر ۲ بار فاتح سوپرکاپ آفریقا شد و آخرین جامش هم کسب عنوان قهرمانی در سوپرکاپ مصر بود تا نشان دهد در بردن سوپرکاپ تبحر خاصی دارد.

این سرمربی فرانسوی در اولین آزمون باید رو در روی پرسپولیس قرار بگیرد. او همین چند ساعت پیش بازیکنان جدیدش را شناخت و با آنها آشنا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =