مهمترین رویدادهای استان تهران در ۲۷ شهریور

تهران-ایرنا- استان تهران پنجشنبه-۲۷ شهریور-شاهد اخبار و رویدادهای مختلفی بود که افتتاح بخش پوست بیمارستان‌ رازی و مجتمع پیوند حضرت مهدی (عج) بیمارستان مسیح دانشوری توسط رئیس جمهوری، تجمع محکومیت اهانت به ساحت نبی مکرم اسلام در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و گرداندن اراذل و اوباش توسط پلیس تهران مهمترین آنهاست.

به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهوری روز گذشته از طریق ویدئو کنفرانس بیمارستان پوست رازی تهران با زیربنای ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع و ظرفیت ۱۷۶ تخت با اعتبار بیش از یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و مجتمع جامع پیوند حضرت مهدی (عج) بیمارستان مسیح دانشوری با زیربنای ۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع و تعداد ۱۰۰ تخت با اعتبار بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال را افتتاح کرد.

اراذل‌گردانی توسط پلیس تهران

پلیس تهران بزرگ، تعدادی از اراذل و اوباشی که چند روز گذشته در شرق تهران و محله تهرانپارس شرارت کرده بودند دستگیر و در این محله و خیابان استخر گرداند تا درس عبرتی برای دیگر مجرمان باشند، اراذل و اوباش محله تهرانپارس پس از گردانده شدن توسط نیروی انتظامی از مردم بابت اقداماتشان عذرخواهی کردند. تعدادی از آنان سابقه‌دار بوده و به طور مکرر زندان رفته اما متنبه نشده‌ بودند.

دستگیری روانپزشک قلابی در تهران

رئیس پلیس فتای تهران اعلام کرد: مردی که خود را در شبکه‌های اجتماعی روانپزشک متخصص معرفی و از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

کشف ۲۰۰ کیلوگرم موادمخدر طی عملیاتی مشترک با پلیس کرمان

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف ۲۰۰ کیلوگرم موادمخدر در عملیات مشترک با پلیس کرمان خبرداد، در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به همراه مواد مکشوفه به مرجع قضایی تحویل داده شد.

کشف ۵ تن لبنیات فاسد در شهریار

فرمانده‌ انتظامی غرب استان تهران از کشف ۵ تن لبنیات فاسد و غیرقابل استفاده در داخل یک سوله در شهرستان شهریار خبرداد، در این رابطه ۲ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف یک میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در جنوب پایتخت

سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی تهران اعلام کرد: ماموران انتظامی پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی در گشت‌زنی‌ و انجام ماموریت، ۲ دستگاه یخچال و ۲ دستگاه ظرفشویی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را از دو دستگاه وانت در محدوده جاده خاوران کشف کردند، راننده هر دو خودرو دستگیر و به همراه اموال کشف شده به پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی انتقال یافتند.

برخورد با تخلف نداشتن پلاک سوم کامیون‌ها

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران از اجرای طرح تشدید برخورد قانونی با نداشتن پلاک سوم کامیون‌ها در پایتخت خبرداد؛ با توجه به حجم بالای حوادث و سوانح ترافیکی وسایل نقلیه سنگین و ناوگان حمل بار برخورد قانونی پلیس راهور تهران با تخلفات کامیون‌ها و عدم نصب پلاک سوم توسط رانندگان آن، در سطح معابر پایتخت با قوت بیشتری اجرا می‌شود. تمامی کامیون‌ها موظف به نصب پلاک درشت و خوانا در قسمت بالای کامیون هستند و خوانابودن ارقام پلاک‌های کامیون‌ها، همراه داشتن مدارک کامل کامیون و داشتن معاینه فنی ضروری است.

واژگونی خودرو تیبا در بزرگراه آیت‌الله سعیدی

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: یک دستگاه خودرو تیبا به علت خستگی و خواب‌آلودگی راننده در بزرگراه آیت‌الله سعیدی، محدوده وصفنارد پس از انحراف از مسیر با یک اصله درخت برخورد و واژگون شد، راننده خودرو مصدوم و توسط نیروهای امدادی به مراکز درمانی منتقل شد.

واژگونی پژو ۲۰۶ در آزادراه تهران-پردیس با یک کشته

فرمانده پلیس ویژه شرق استان تهران گفت: خودرو ۲۰۶ که از تهران به سمت پردیس در حرکت بود، به دلیل سرعت زیاد و عدم کنترل وسیله نقلیه با گاردریل‌های کنار پل آزادراه برخورد و پس از شکستن گاردریل‌ها به پایین و جاده قدیم به سمت فاز۱۱ مسکن مهر سقوط کرد، در حادثه راننده خودرو در محل جان خود را از دست داد.

کشف٣٠ تن کود شیمیایی تقلبی در بهارستان

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان گفت: بازرسان این اداره یک مرکز تولید کود شیمیایی تقلبی را در منطقه قلعه این شهرستان شناسایی و ۳۰ تن کود تقلبی انبار شده در این مکان را کشف و ضبط کردند، یک فرد متخلف نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قضایی به مراجع قانونی تحویل داده شد.

پلمب کارگاه تولید مواد شوینده تقلبی در پاکدشت

رئیس اتاق اصناف شهرستان پاکدشت گفت: یک کارگاه تولید مواد شوینده تقلبی در گشت مشترک بازرسی و نظارت بر فعالیت اصناف در روستای حاجی‌آباد این شهرستان کشف و پلمب شد، سه کارگر از اتباع خارجی که در این کارگاه مشغول فعالیت بودند بازداشت شدند اما مالک کارگاه در محل حضور نداشت و تحت تعقیب قضایی است.

مهار آتش‌سوزی ساختمان چهار طبقه مسکونی در شهرری

رئیس ایستگاه ۹ سازمان آتش‌نشانی تهران از حادثه آتش‌سوزی در قسمت آشپزخانه یکی از واحدهای مسکونی در طبقه چهارم یک ساختمان مسکونی چهار طبقه ۱۲ واحدی در شهرری، محله چشمه علی، خیابان خلیل‌نژاد خبرداد؛ آتش‌نشانان چهار ایستگاه، آتش را مهار و مانع سرایت آن به دیگر نقاط منزل مسکونی شدند، این حادثه هیچ مصدومی نداشت.

مهار آتش‌سوزی کارگاه تولید پارچه در خیابان جمهوری اسلامی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه آتش‌سوزی در کارگاه تولید پارچه در ساختمانی چهار طبقه در خیابان جمهوری اسلامی خبرداد؛ آتش‌نشانان سه ایستگاه، حریق را مهار و از گسترش بیشتر و سرایت آن به اطراف جلوگیری کردند، این حادثه مصدومیت و تلفات جانی نداشت.

انجام تست کرونا از کودکانِ‌کار تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تست کرونا از کودکان کارِ زیر پوشش مراکز پرتو می‌گیرد و انجام دوره‌ای آن تا پایان شیوع کرونا ادامه می‌یابد و تلاش داریم تا با وجود مشکلات، برنامه‌های حمایتی و مراقبتی از کودکان کار دچار خلل نشود.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران نیز با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز پرتو اظهارداشت: تیم تخصصی پزشکی ضمن استقرار در مراکز پرتو مناطق ۹، ۱۴، ۱۸، ۲۰ و ۲۱ و بررسی وضعیت جسمانی کودکان در حال انجام تست کرونا هستند و تلاش می‌کنیم این خدمت را به طور دوره‌ای به کودکان کار و در معرض آسیب ارائه کنیم.

آغاز مرمت کاروانسرای حاج‌کمال و آسیاب ‌آبی رباط‌کریم

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رباط‌کریم، بهارستان و اسلامشهر گفت: مرمت کاروانسرای حاج‌کمال و آسیاب ‌آبی رباط‌کریم با اعتبار استانی آغاز شد و تا دهه فجر سال جاری تکمیل می‌شود.

انتشار فراخوان شب شعر «امتداد» در تهران

مسئول اطلاع‌رسانی ستاد محرم استان تهران با اشاره به انتشار فراخوان شب شعر «امتداد» گفت: این شب شعر ویژه طلاب با محوریت دفاع مقدس به همت سازمان تبلیغات اسلامی و مدرسه راهبری علم و عمل در استان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا اول مهرماه آثار خود را در قالب فایل تایپی به شماره ۰۹۳۹۱۰۰۳۹۷۸ یا با شناسه  @elm_o_aamal در شبکه‌های مجازی به دبیرخانه این رویداد فرهنگی ارسال کنند.

تجمع محکومیت اهانت به ساحت نبی مکرم اسلام در حرم حضرت عبدالعظیم (ع)

مردم انقلابی و مسئولان شهرستان ری در محکومیت اهانت یک نشریه فرانسوی به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در صحن امام حسین(ع) حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تجمع کردند.

تجمع کنندگان با سردادن شعارهای ضداستکباری همچون «لبیک یا رسول الله»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر فرانسه» خواستار همبستگی بیش از پیش مسلمانان در مقابل دشمنان قسم خورده اسلام و قرآن به خصوص صهیونیست‌ها شدند.

هفته‌نامه «شارلی ابدو» همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش چند نفر به دفتر این نشریه با تیتر «همه چیز به خاطر این» مجددا کارتون‌های اهانت‌آمیز به پیامبر گرامی‌ اسلام را منتشر کرده است.

مسلمان شدن زن چینی در پرند

زن چینی که همسرش از اهالی پرند است و برای گردشگری به ایران آمده و پیش از این پیرو دین مسیحیت بود با رهنمودهای امام جمعه پرند با مبانی و معارف دین اسلام آشنا شد و به این دین و مذهب شیعه روی آورد.

تقدیر بخشدار بوستان از کارکنان اورژانس بخش بوستان

بخشدار بوستان شهرستان بهارستان به همراه امام جمعه نسیم شهر و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به مناسبت روز اورژانس و فوریت های پزشکی، با حضور در سه مرکز اورژانس، ضمن دیدار و گفت و گو با کارکنان با اهدای لوح سپاس از آنان تقدیر کرد.

انتصاب رئیس راهداری رباط کریم و بهارستان

«محمدرضا زمانی» رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اسلامشهر با حکم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران، با حفظ سمت به عنوان رئیس راهداری رباط کریم و بهارستان منصوب شد .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =