۳۰۰ بسته غذایی بین مردم توفان زده نیمروز توزیع شد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان‌ گفت: ۳۰۰ بسته غذایی۷۲ ساعته در روستاهای توفان زده نیمروز از روز گذشته تاکنون در این شهرستان توزیع شده است.

علیرضامیربها الدین روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: نیروهای هلال احمر همزمان با بروز توفان و وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان با حضور در منطقه خدمات رسانی به مردم را آغاز کردند.
وی ادامه داد: یکهزار و ۳۵۰ خانوار آسیب دیده از توفان سه روستای نیمروز توسط نیروی های هلال احمر خدمات امدادی دریافت کردند. 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان‌ گفت: نیروهای هلال احمر در تمامی شهرستان‌های شمال استان در آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز به مردم آسیب دیده ارائه خدمات کنند.

به گزارش ایرنا خشکسالی‌های چندین ساله سبب شده بادهایی که در گذشته به «موسمی ۱۲۰ روزه سیستان» یا نعمت بیکران الهی معروف بود و هوایی مطبوع و کشاورزی پرمحصول و زندگی سراسر شاد و با نشاطی را برای مردم به ارمغان می آورد امروز به بلای جان ساکنان این منطقه تبدیل شود.

توفان‌های سهمگینی که معمولا با سرعت ۸۰ تا ۱۲۰ کیلومتر به حرکت در آمده و حجم عظیمی از ماسه و خاک را روانه شهرها و روستاها و خانه و کاشانه مردم کرده و همچون تازیانه های سوزناک بر پیکر خمیده و بی رمق سیستان فرود آورده و خانه‌های مردم را در زیر شن‌های روان مدفون کرده و راه نفس کشیدن آنان را بسته و انواع بیماری‌های تنفسی و قلبی و ریوی را نصیب مردم مظلوم و محروم منطقه می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =