۲۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84043936
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۴ میلیارد تومان از مطالبات علوم پزشکی لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: تاکنون بیش از ۷۴ میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان پرداخت شده است.

شاهدخت فتحی بیرانوند روز جمعه در جمع خبرنگاران بیان کرد: هم اکنون ۱۰۰درصد مطالبات فروردین و اردیبهشت و ۷۰ درصد مطالبات خرداد ۹۹ پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: مجموع بدهی سال گذشته این نهاد به بیمارستان‌های دانشگاهی شامل مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان های غیردانشگاهی تا پایان بهمن ماه پرداخت و تمامی مطالبات پزشکان، دندانپزشکان و پاراکلینیک ها پرداخت شده است.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: بیش از ۸۵ درصد پزشکان در استان وارد برنامه نسخه نویسی الکترونیک و استحقاق سنجی شده‌اند.

وی افزود: حفاظت مالی، سلامت محوری به جای درمان محوری و دسترسی عادلانه به پوشش بیمه‌ای از جمله اهداف مهم بیمه سلامت است، همچنین افزایش رضایتمندی بیمه شدگان، جامعه پزشکان و موسسات طرف قرارداد از اولویت‌های مهم بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان، با اشاره به اینکه توانستیم تاخیر پرداخت مطالبات موسسات را از دوازده ماه به روز برسانیم که اقدام و گام قابل توجهی بود، تصریح کرد: یک میلیون و شصت هزار نفر از جمعیت لرستان یعنی تقریبا ۶۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

 فتحی بیرانوند با بیان اینکه صدور دفترچه برای مددجویان کمیته امداد به منظور صیانت از عزت نفس آنها از دیگر اقدامات بیمه سلامت است که می‌توان مطرح کرد گفت: بیش از ۸۵ درصد پزشکان در استان وارد برنامه نسخه نویسی الکترونیک و استحقاق سنجی شده‌اند که البته اجرای این طرح موانعی نیز داشته با این وجود شاهد اجرایی شدن مناسب این برنامه در استان هستیم.

 وی اظهار داشت: خرید راهبردی خدمات تشخیصی درمانی، استقرار سامانه تایید دارو ، انجام خدمات AEP به منظور کاهش میزان پذیرش به عنوان پایلوت دربیمارستان شهدای عشایر و استقرار خدمت خسارت متفرقه به صورت الکترونیک همچنین رتبه‌بندی پزشکان و موسسات طرف قرارداد به صورت سالیانه از برنامه‌های بیمه سلامت لرستان ظرف چند سال اخیر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =