آزمون‌های مهارتی آموزشگاه‌های هنری فارس برگزار شد

شیراز-ایرنا- مسئول آموزش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با حضور ۲ هزار و ۵۰۰ نفر، آزمون های مهارتی و ادواری آموزشگاه های هنری فارس به صورت کتبی آنلاین برپا شد که از این تعداد، ۸۷۰ نفر در آزمون عملی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی حضور یافتند.

به گزارش دریافتی جمعه ایرنا، سید کریم میری افزود: آزمون های عملی جداگانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های مختلف شیراز و رشته های گرافیک، کامپیوتر، عکاسی، چهره سازی، موسیقی و مدیریت خانواده ویژه چهارحوزه بگونه عملی و حضوری اجرا شد.
مسئول آموزش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: آزمون های مهارتی آموزشگاه ها و ادواری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان فارس همزمان با سراسر کشور در استان فارس برپا شد که در شهرستان ها ۳۰ نفر در رشته مدیریت خانواده، ۴۰ نفر در رشته چهره سازی و ۸۰ نفر در گرایش هنر موسیقی در پنج حوزه شهرستانی اعم از ممسنی، داراب، مهر و گله دار، لار و خرم بید در این آزمون ها حضور داشتند.
میری افزود:بخش گله دار شهرستان مهر با ۲۷۷ نفرآزمون عملی و ۳۰۰ نفر آزمون آنلاین کتبی، بیشترین شرکت کننده را در میان استان فارس به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه علاوه بر آزمون جامع، آزمون های ادواری هم برگزار شده است، افزود: در کل استان ۳۶۵ نفر در تمام رشته های اعلام شده ثبت نام کرده اند و همزمان آزمون عملی و کتبی آنها نیز با همان شرایط اجرا می شود.
وی ادامه داد: در این دوره به دلیل شیوه بیماری کرونا و جلوگیری از ازدعام جمعیت و رعایت پروتکل های بهداشتی، آزمون کتبی در قالب آنلاین اجرا شد و همچنین آزمون های عملی نیز با کمترین میزان حضور هنرجویان و جدا جدا و با حداقل زمان جلسه، در نظر گرفته شده که در شیراز و شهرستان های یاد شده برگزار شد.
مسئول آموزش فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: آزمون یاد شده با هدف سنجش دانش نظری و عملی مهارت آموزان و ارائه واحد های تخصصی برای دریافت دیپلم هنری در دوبخش نظری و عملی برگزار شد و تفاوت در این است که در آزمونهای ادواری شرکت کننده خودش مهارت را دارد و فقط نیاز است تا با امتحانات عملی و تئوری مدرک لازم رشته هنری را نیز کسب کند.

میری افزود: اما شرکت کنندگان بخش مهارت آموزی های جامع به دلیل اینکه تازه به سمت رشته های هنری روی می آورند و قصد ادامه تحصیل دارند، باید در یک آموزشگاه مهارت آموزی ثبت نام کنند و کلاس های حضوری و آنلاین و دروس مربوطه را بگذرانند و پس از آن در آزمون شرکت کنند.
وی ادامه داد: نتایج ۴۸ ساعت بعد از برپایی آزمون های کتبی و عملی در سامانه هنر آنلاین اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =