رویترز: ترامپ به دنبال صدور یک فرمان اجرایی برای اعمال مجازات تسلیحات با ایران است

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز شامگاه پنجشنبه نوشت: رییس جمهوری آمریکا قصد دارد فرمان اجرایی صادر کند که براساس آن وی می تواند مجازات های را علیه هر کسی که تحریم تسلیحاتی متعارف علیه ایران را نقض کند، اعمال کند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه با این موضوع نوشت: انتظار می رود صدور فرمان اجرایی توسط دونالد ترامپ در روزهای آتی انجام شود و به رییس جمهوری اجازه می دهد متخلفان را با مجازات های ثانویه مجازات کرده و آنها را از دسترسی به بازار ایالات متحده محروم کند. 
تا کنون هیچ اظهار نظری در مورد این خبر توسط مقامات کاخ سفید و یا نماینده ایران در سازمان ملل عنوان نشده است. 
«نبی آزادی» رایزن سیاسی نمایندگی دائم ایران در ژنو، در جلسه عمومی کنفرانس خلع سلاح در پاسخ به اظهارات سفیر آمریکا در کنفرانس خلع سلاح مبنی بر تلاش واشنگتن برای ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه ایران و ادعای حمایت ایران از تروریسم اعلام کرد نگاهی به اظهارات و اعترافات مقامات رسمی آمریکا روشن می کند که چه کسی حامی تروریسم است. 
نماینده ایران با اشاره به سخنان هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور درباره ایجاد القاعده و داعش اعلام کرد که آمریکا حامی اصلی تروریسم دولتی است. 
وی با هشدار نسبت به تهدیدات مکرر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر توسل به زور علیه ایران، چنین اظهارات تحریک آمیزی را نقض اصول بنیادین مندرج در منشور ملل متحد بویژه ماده 2 در خصوص ممنوعیت تهدید یا استفاده از زور و تهدید جدی صلح و امنیت بین المللی دانست و نسبت به عواقب خطرناک سیاست های غیرمسوولانه و اقدامات غیر قانونی آمریکا هشدار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =