نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان: عزاداری بستر ساز شناخت اهل بیت(ع) است

بروجرد – ایرنا - نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: عزداری به رقم اهمیت و اصالت بستر ساز برای شناخت اهل بیت(ع) است.

آیت الله احمد مبلغی پنجشنبه شب درجمع مردم بروجرد در مسجد امام خمینی (ره) افزود: یکی از کلماتی که در قرآن بسیار تکرار شده فلاح و رستگاری است که نشان می دهد کلید واژه حساس از نظر دینی و قرآنی است.

وی ۶ خصوصیت را برای جامعه رستگار برشمرد و اضافه کرد: ۶ خصلت است که اگر رعایت شود رستگار می شوند و نباید دغدغه خسارت دیدن را داشته باشند که این خصوصیات در سوره مومنون آمده است.

آیت الله مبلغی با اشاره به ایام عزاداری اظهار داشت: عزداری معنویت را ارتقا می بخشد و مقدمه برای کمال یابی و بستر سازی برای از بین بردن جهل است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خصلت اول رستگاری ویژه مومنان است و کافران رستگاری ندارند، خشوع در نماز و با روح و خشوع در برابر خدا نماز خواندن از خصوصیات اول است.

وی ادامه داد: انسان مسلمان قبل از هر چیز باید رابطه اش را با خدا تقویت کند و کسانی که به توفیقی در دنیا و آخرت رسیده اند در نمازشان خشوع داشته اند.

آیت الله مبلغی یادآور شد: خصلت دوم کسانی هستند که از لهویات دور می شوند و لهو یعنی عملی که تمام لحظات و ساعات را غرق می کند و خاصیتی ندارد زندگی مبتنی بر لهو یعنی دوری از عبادات و زندگی که باید کنار گذاشته شود، اسلام نمی خواهد انسان سرگرم دائم باشد و زمان را نمی شناسد و انسان را از تلاش و داشتن مسئولیت و حضور در جامعه دور کند لهویات است و اسلام نمی پذیرد.

وی بیان کرد: ویژگی سوم کسانی است که مال را برای خودش می خواهد در حالی که باید بخشی از اموال باید به تهی دستان داده شود.

آیت الله مبلغی با اشاره به کمک مومنانه در کشور گفت: با شیوع کرونا موجی از کمک های مردمی برای اقشار آسیب پذیر تهیه شد که کمک مومنانه باید در جامعه گسترده شود و اموال را برای خودمان نخواهیم و اگر اموالمان را جدا نکنیم و زکات ندهیم رستگار نخواهیم شد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: عاقل کسی است که اموال را جدا کرده و به مستضعفان کمک کند و اگر اینگونه نباشد ایمان نیست.

وی با اشاره به ویژگی چهارم اضافه کرد: چهارمین خصلت این است که اسلام شهوات را نمی پسندد و باید دوری شود و از نظر اسلام ازدواج مسئله مهمی است و دولت وظیفه دارد تا جوانان را تشویق به ازداوج کند و ازدواج برای جوانان آسان شود.

آیت اله مبلغی افزود: عهد و پیمان و امانت داری ویژگی دیگری هستند که رعایت آنها ضروری است و خصلت ششم نماز است که آداب و کالبد های نماز بوده که نماز خواندن سر وقت، و وضعیت ظاهری نماز توجه کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =