فرماندار مراغه بر رعایت الزام‎های بهداشتی در آرامستان‌ها تاکید کرد

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه رعایت پروتکل‎های بهداشتی و حضور نمایندگان بهداشت و نیروی انتظامی در دفن اموات کرونایی برای حفظ بهداشت و سلامت جامعه امری است که باید مورد توجه متولیان آرامستان‎ها قرار گیرد.

سیدعلی موسوی حسینی در نشست هیئت امنای گلشن زهرا (س) مراغه افزود: ارائه خدمات دفن و کفن اموات به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا، با رعایت موازین بهداشتی خدماتی است که با وجود محدودیت ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه تلاش های کارکنان آرامستان گلشن زهرا (س) این شهرستان در ایام کرونا، جهادی و قابل تقدیر بوده است، ادامه داد: رعایت شان اموات از جمله ضروریاتی است که در کنار رعایت بهداشت در ایام کرونایی باید مورد اهتمام کارکنان این آرامستان در زمان دفن و کفن قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تعامل آرامستان گلشن زهرا (س) با شهروندان، دستگاه های خدمات رسان و خیران سازنده است، افزود: مدیریت این آرامستان به صورت هیئت امنایی بهترین نوع اداره این مرکز خدمات رسانی شهری در حال حاضر است.

شهردار مراغه نیز در این نشست گفت: با توجه به ضرورت رعایت بهداشت در آرامستان گلشن زهرا (س) در ایام کرونایی، قطعه ویژه ای برای دفن اموات کرونایی براساس پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا احداث شده است.

محمدرضا احمدی افزود: همچنین برای غسل اموات کرونایی نیز، غسالخانه مجزا و جدیدی در محل آرامستان براساس موازین بهداشتی طراحی شده و به زودی عملیات اجرایی احداث آن آغاز می شود.

وی اضافه کرد: سیستم کنترل بهداشتی پساب این غسالخانه براساس پروتکل های زیست محیطی و بهداشتی نیز طراحی شده است.

مدیرعامل آرامستان گلشن زهرا (س) مراغه نیز گفت: این آرامستان با ۸۰ هکتار مساحت زمین از سال ۱۳۵۱ فعالیت خود را آغاز کرده است.

سیدعلی اصغر امامزاده افزود: در ایام کرونا نیز کارکنان این آرامستان با رعایت پروتکل های بهداشتی و حمایت های خیران و با نظارت بهشداتی خدمات کفن و دفن اموات را ارائه می دهد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =