حوزه علمیه ضامن حرکت صحیح انقلاب است

بوشهر- ایرنا- مدیرحوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: آغاز انقلاب اسلامی از حوزه علمیه بود و این اماکن در ۴۰ سال گذشته نقش بی بدیلی در حفظ آن داشته‌اند و در ادامه راه نیز ضامن حرکت صحیح انقلاب خواهند بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی روز پنجشنبه در آئین آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه فاطمیه (س) شهر خورموج افزود: امروز وظیفه حوزه‌های علمیه نسبت به انقلاب صد چندان است.

وی با اشاره به اشتیاق مردم استان بوشهر به علوم حوزوی افزود: با برنامه های متنوعی که طراحی شد حوزه علمیه این استان در پذیرش و جذب طلبه‌ها از نظر کیفی و کمی رشد مطلوبی داشته است.

اسماعیلی اضافه کرد: نباید ارزش طلبگی که همان میراث داری پیامبران، نصرت دین خدا و طبابت روحانی مردم است با مسائل مادی مقایسه شود زیرا دچار خسران خواهیم شد.

امام جمعه شهر خورموج به تشریح لزوم الگوپذیری طلبه‌ها پرداخت و گفت: طلبه‌ها باید حضرت زینب کبری(س) را الگوی خود قرار دهند.

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح افزود: طلبه‌ها باید حضرت زینب کبری(س) را الگوی خود قرار داده و همان گونه که ایشان طبق عهد و پیمانی که با امام خود داشتند، در عصر روز عاشورا تا پای جان پای آرمان‌های دین ماندند، شما نیز باید از آرمان‌های انقلاب دفاع کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =