عمده برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد مجازی است

یاسوج- ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش عمده ای از برنامه های چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس در این استان به صورت مجازی برگزار می شود. 

به گزارش ایرنا، سرهنگ امیرعباس آسمند شامگاه پنجشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: «ما قوی هستیم» شعار چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس  است. 

وی افزود: برنامه های چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس از سوم خردادماه امسال شروع شده و تا پایان سال نیز ادامه دارد. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اجرای ۲۲۶ عنوان برنامه در قالب ۹۶۷ ریزبرنامه در این بازه زمانی در استان پیش بینی شده که ۴۸ عنوان برنامه مربوط به  هفته دفاع مقدس امسال است. 

سرهنگ آسمند عنوان کرد: یکی از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس امسال در کهگیلویه و بویراحمد برگزاری همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در شهر یاسوج و مراکز دیگر شهرستان  های این استان است. 

وی ابراز داشت: سه هزار پیشکسوت جهاد و مقاومت کهگیلویه و بویراحمد در این همایش ها تجلیل می شوند که سهم یاسوج ۶۰۰ نفر، شهرهای دوگنبدان و دهدشت هر کدام ۴۵۰ نفر و مابقی شهرها  نیز هر کدام ۲۵۰ نفر است. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان برگزاری این همایش در شهر یاسوج ساعت هشت و نیم صبح ۳۱ شهریورماه و مکان آن نیز مصلای امام خمینی (ره)  است. 

سرهنگ آسمند اظهار داشت: قبل از برگزاری این همایش نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس نیز در مصلای امام خمینی (ره) شهر یاسوج برپا می شود. 

وی افزود: این نمایشگاه و همایش پیشکسوتان جهاد و مقاومت به دلیل شیوع بیماری کرونا همراه با رعایت کامل نکات بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش خواهند  بود. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۴۰ عنوان برنامه رادیویی و ۴۰ عنوان برنامه تلویزیونی به همراه میزگرد فرماندهان و شب خاطره در هفته دفاع مقدس  امسال از طریق صداوسیمای مرکز استان پخش می شود. 

سرهنگ آسمند عنوان کرد: ۱۰ مستند فرماندهان، ۶۰ موشن گرافیک، سه موسیقی همراه با انیمیشن بخشی از کتاب «پایی که جا ماند» در هفته دفاع مقدس امسال از طریق فضای مجازی پخش و در  اختیار مردم کهگیلویه و بویراحمد قرار می گیرد. 

وی ابراز داشت: اول مهرماه امسال زنگ مقاومت در مدارس کهگیلویه و بویراحمد نواخته می شود و نقش رزمندگان این استان در دوران دفاع مقدس نیز از طریق شبکه ملی «شاد» برای دانش آموزان  تبیین خواهد شد. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۶ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است. 

۳۱ شهریورماه تا ۶ مهرماه هر سال به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =