حدود ۹۰ میلیارد ریال برای حل مشکل آب آشامیدنی جویبار هزینه شد

ساری - ایرنا - مدیر طرح‌های آبرسانی شرکت آب‌وفاضلاب مازندران با اعلام اینکه تاکنون ۹۰ میلیارد ریال برای مشکل آب آشامیدنی شهرستان جویبار هزینه شده است ، گفت که برای انتقال آب انارمرز هم ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش ایرنا، رضا طبرستانی عصر پنجشنبه در بازدید از وضعیت آب آشامیدنی بخش گیلخوران جویبار افزود : برای جبران کمبود آب شهرستان جویبار طرح های متعددی در دست اجرا است .

وی توضیح داد : پارسال خط انتقالی به طول ۹ کیلومتر برای رفع کمبود آب کوهیخیل ایجاد شد و هم اکنون این طرح در فاز نخست با احداث مخزن و ایستگاه پمپاژ در حال پیگیری است که در صورت بهره برداری مشکل آبرسانی به شهر گیلخوران و شهرک صنعتی حل می شود.

او ادامه داد: همچنین جدا سازی این خط از خط منطقه شورکا سبب می شود تا مشکل آبرسانی مناطق مشک‌آباد و بخشی از پهناب هم برطرف شود.

مدیر طرح های آبرسانی شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت : برای تکمیل این طرح ها ۲ ایستگاه پمپاژ هم در دست بهسازی است که یکی ایستگاه پمپاژ کیاکلا برای تزریق آب بیشتر به جویبار است و دیگری ایستگاه پمپاژ بهنمیر به سمت انارمرز است که ترمینال اصلی تقسیم آب محسوب می شود و هم اکنون پیمانکار برای ۶ کیلومتر خط انتقال آب در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه کل مسیر انتقال آب این طرح ۱۲ کیلومتراست که در فاز نخست ۶ کیلومتر آن اجرا شد ، افزود : با اجرای خط انتقال از هدر رفت قسمتی از آب جلوگیری و قابلیت انتقال افزایش خواهد  یافت.

طبرستانی همچنین گفت که با بهسازی ایستگاه پمپاژ آب بهنمیر رسوب های لوله ها هم برطرف می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha